Senioralni.Poznań 2019

Po raz dziewiąty zapraszamy na październikowy cykl Senioralni.Poznań. Koncerty, wykłady, warsztaty, pokazy – dużo i jeszcze więcej wydarzeń czeka na seniorów w ramach dziewiątej edycji „Senioralnych. Poznań”. Krystyna Giżowska, Halina Frąckowiak, Grażyna Brodzińska – tych śpiewających gwiazd nikomu nie trzeba przedstawiać, a będzie można usłyszeć je na żywo. Warsztaty z umiejętności cyfrowych, z komunikacji z młodym pokoleniem, lekcje z ekologii – zapraszamy do Poznania już od 28 września! Ciekawostka „Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY! znowu razem.

Senioralni.Poznań 2019

Senioralni.Poznań 2019 Inauguracja „Senioralnych” odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 11.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia, tradycyjnie już, prezydent Poznania przekaże seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. Wręczone zostaną także kolejne certyfikaty w ramach akcji „Miejsce przyjazne seniorom”, a następnie seniorzy zostaną zaproszeni do udziału w części artystycznej. Podczas inauguracji wolontariusze będą rozdawać program wydarzeń „Senioralnych”.
Partnerem Głównym kolejnej edycji cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań” jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych.
Integralną częścią wydarzenia będą targi VIVA SENIORZY!, które odbędą się już po raz dziesiąty – tym razem 25 i 26 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi realizowane są we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na wystawę składa się oferta firm kierujących swoje produkty i usługi do osób starszych oraz przygotowana przez organizacje pozarządowe, kluby seniora i instytucje prezentacja projektów i rozwiązań ułatwiających seniorom podjęcie aktywności społecznej i zagospodarowanie czasu wolnego.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Senioralni.Poznań 2019 Wybrane wydarzenia

28 września Inauguracja IX edycji „Senioralni. Poznań”, godz. 11.00

Prezydent Poznania tradycyjnie przekaże seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. Wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji „Miejsce przyjazne seniorom”. Po części oficjalnej odbędzie się koncert Krystyny Giżowskiej, występ śpiewaka operetkowego i pokaz tańca. Centrum Medyczne Synexus, partner główny jesiennego cyklu wydarzeń, zaprosi seniorów do udziału w bezpłatnych badaniach kontrolnych, z których skorzystać będzie można również przez cały czas trwania „Senioralnych”. Miejsce: Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Wstęp wolny

10 października NFZ w pigułce, czyli co pacjent o swoich prawach wiedzieć powinien, godz. 10.00
Podczas spotkania z ekspertami będzie można się dowiedzieć, czym jest koszyk świadczeń gwarantowanych, gdzie szukać informacji o najszybszym terminie wizyty czy zabiegu oraz jak działa e-recepta i Internetowe Konto Pacjenta.
Miejsce: CIS, ul. Mielżyńskiego 24. Zapisy (od 3.10.): 61 847 21 11, udział nieodpłatny

15 października Znaczenie prawidłowego odżywiania w starszym wieku, godz. 9.00

Wykład na temat znaczenia odżywiania w wieku senioralnym oraz zmian w składzie ciała poprowadzi dietetyczka Marta Lewandowicz-Umyszkiewicz. Miejsce: CIS, ul. Mielżyńskiego 24, Zapisy (od 8.10.): 61 847 21 11, udział nieodpłatny

17 października Otwarte posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów, godz. 11.00

Podczas otwartego posiedzenia Miejska Rada Seniorów opowie o swojej działalności. Uczestnicy będą mogli zgłosić pomysły na działania miejskie związane z osobami starszymi. Miejsce: Teatr Polski, Malarnia, ul. 27 lutego 8/10, Wstęp wolny

18 października Spacer cyfrowy, godz. 11.00
Uczestnicy spotkania nauczą się, jak obsługiwać biletomaty, wpłatomaty oraz kasy samoobsługowe w supermarkecie. Dowiedzą się również, jak odebrać przesyłkę z paczkomatu i doładować kartę PEKA. Spotkanie poprowadzą Kinga Mistrzak oraz Patryk Zakrzewski. To będzie wspaniała cyfrowa przygoda!
Zbiórka: wejście do starego budynku dworca Poznań Główny. Zapisy (od 11.10.): 61 847 21 1, udział nieodpłatny

19 października Pokaz mody: Fashion60+

Jak być modnym po sześćdziesiątce? Podpowiedzią będzie specjalny pokaz mody, podczas którego seniorki i seniorzy zaprezentują się na wybiegu w wyjątkowych stylizacjach. W programie wydarzenia wykład na temat historii mody oraz porady stylisty i makijażysty. Informacje: 61 878 58 58, Wstęp wolny

21 października InspirujeMY Kluby Seniora, godz. 10.00

Spotkanie dedykowane przede wszystkim klubom seniora, szczególnie ich liderom. Animatorki Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszają na przegląd ciekawych aktywności dla seniorów. W przystępnej formie zaprezentowane zostaną inspiracje do działań klubowych. Spotkanie poprowadzą Magdalena Kowalska i Kinga Mistrzak.
Miejsce: CIS, ul. Mielżyńskiego 24, Zapisy (od 14.10.): 61 847 21 11, udział nieodpłatny

22 października O czym kłamie świat, godz. 10.30

Coraz sprawniej posługujesz się aplikacjami, dzięki którym kontaktujesz się ze swoimi najbliższymi. Masz swoje konto w mediach społecznościowych, gdzie oglądasz interesujące wpisy przyjaciół i komentujesz najnowsze artykuły. Ale czy wiesz, którym treściom możesz zaufać? Uczestnicy spotkania poznają rodzaje fałszywych informacji i dowiedzą się, kto korzysta na ich udostępnianiu. Spotkanie poprowadzi Patryk Zakrzewski ze Stowarzyszenia Demagog. Miejsce: CIS, ul. Mielżyńskiego 24, Zapisy (od 15.10.): 61 847 21 11, udział nieodpłatny

Przypominamy WYWIAD z redaktorem naczelnym serwisu Demagog.pl, który ukazał się w lipcowym wydaniu Gazety Senior (str. 4-5)  LINK TUTAJ 

23 października Ekolekcja dla seniorów, godz. 10.00
Gdzie wyrzucić zepsutą świetlówkę? Co zrobić ze zużytą chusteczką higieniczną? Czy można pomóc środowisku segregując odpady? Co to jest ruch „zero waste”? Czy myć kubeczki po jogurtach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas specjalnej ekolekcji z ekspertami na temat zasad poprawnej segregacji odpadów.
Miejsce: CIS, ul. Mielżyńskiego 24, Zapisy (od 16.10.): 61 847 21 11, udział nieodpłatny

24 października  Jak skutecznie porozumiewać się z młodszymi? godz. 14.00
Jak komunikować się z młodzieżą, jeśli w ich wypowiedziach są takie zwroty jak np. „lol”,  „narson”, „siemson” czy „heheszkowe”? Jak przekonać młodych do swoich racji? Podczas warsztatów komunikacji interpersonalnej seniorzy będą doskonalić umiejętność mówienia o sobie w sposób jasny i przekonujący. Spotkanie poprowadzą dr hab. Monika Obrębska oraz prof. Lucyna Bakiera.
Miejsce: Wydz. Psychologii i Kognitywistyki UAM, ul. Szamarzewskiego 89 D, sala 304, Zapisy: 61 829 23 07 (w godz. 9.00-15.00), udział nieodpłatny

25-26 października, Targi Viva Seniorzy! godz. 10.00-16.00

Na targach pojawią organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów, uniwersytety, instytucje publiczne i miejskie oraz wystawcy komercyjni. W programie imprezy szkolenia z obsługi komputera, lekcje języków obcych, zajęcia związane z aktywnością fizyczną i tańcem, warsztaty ogrodnicze, zielarskie i kulinarne, strefa kosmetyczną oraz strefa gier. Pierwszego dnia targów odbędzie się koncert Grażyny Brodzińskiej, drugiego dnia na targowej scenie wystąpi Halina Frąckowiak.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3

Bilety w Internecie (do 24.10) na www.vivaseniorzy.pl: bilet jednodniowy – 12 zł, bilet dwudniowy – 17 zł. Bilety w kasach (wyłącznie 25-26.10.): bilet jednodniowy – 13 zł, bilet dwudniowy – 20 zł, bilet jednodniowy z wjazdem – 25 zł, bilet dwudniowy z wjazdem – 35 zł

5 listopada Debata Pokoleń, godz. 12.00
W trakcie Debaty Pokoleń dwie 4-osobowe grupy wejdą w spór o to, czy rozwój technologii jest lekiem na ludzką samotność. W obydwu drużynach wystąpią zarówno seniorzy, jak i nastolatki. Zgodnie z formułą debaty oksfordzkiej głos w dyskusji będą mogły zabrać również osoby z publiczności.
Miejsce: Wydz. Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, sala 120
Wstęp wolny

Program wydarzeń może ulec zmianom. Szczegółowy i aktualny program dostępny jest na stronie www.centrumis.pl lub w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel. 61 847 21 11.

Więcej o Senioralni.Poznań 2019 TUTAJ

Senioralni Poznań

Senioralni Poznań

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds