Żylaki, zakrzepica, obrzęki nóg. Jak sobie radzić?

Odpowiedzią jest kompresjoterapia, czyli leczenie za pomocą produktów uciskowych – podkolanówek, rajstop, pończoch. Prawidłowo dobrane usprawniają przepływ żylny w nogach i wspomagają mechanizmy utrzymujące krążenie żylne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakrzepic żylnych i obrzęków.

Kompresjoterapia z Medicinus.pl

Kompresjoterapia z Medicinus.pl

Kompresjoterapia – jak to działa

Produkty kompresyjne wywierają stopniowy ucisk na kończynę. Siła ucisku nie rozkłada się równomiernie – największa występuje w okolicach kostki, a na poziomie uda jest najsłabsza. Dzięki temu odbywa się pompowanie krwi w górę, w kierunku serca, co zapobiega zastojowi krwi w żyłach i poprawia krążenie. Chore zastawki żylne zamykają się ponownie i zapobiegają przepływowi wstecznemu. W wyniku tego krew w żyłach płynie łatwiej i szybciej. Leczenie kompresyjne przyśpiesza aktywność, ruch aktywuje pompę mięśniową łydek i tym samym reguluje ciśnienie krwi.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Dobór wyrobów kompresyjnych

Produkt kompresyjny musi być idealnie dobrany do wymiarów każdego pacjenta. Kończyna, na którą dobierany jest wyrób, musi być zmierzona w odpowiednich miejscach. Pomiary powinny być dokonywane rano, zaraz po przebudzeniu. Wskazania do kompresjoterapii, zwłaszcza kompresjoterapii z zalecanym wyższym stopniem ucisku powinny być dokonywane przez lekarza lub odpowiednio wykształconych pracowników medycznych. Najczęściej leczenie takie stosuje się w przypadku leczenia żył ostrzykiwaniami, po operacjach żylaków, w przypadku dużego obrzęku kończyn, zakrzepica żył głębokich lub żylaki kończyn, a także dla szybszego leczenia pooperacyjnego lub profilaktycznie np. w przypadku dłuższych podróży.

Reklama Reklama PolisyTravel

Oferta firmy Sigvaris

Do renomowanych producentów należy szwajcarska firma Sigvaris oraz jej polski zakład sprzedający produkty pod marką Pani Teresa. Oferują produkty w wielu odmianach, klasach ucisku, fasonach, kolorach, grubościach i różnorodnych materiałach. Osoby, które nie dobiorą sobie standardowego produktu uciskowego, mogą zamówić wyrób dopasowany do swoich kształtów bezpośrednio w fabryce w Szwajcarii. Wyroby Sigvaris posiadają europejski Certyfikat Jakości Medycznych Wyrobów Uciskowych i jako nieliczne gwarantują niezmienny, leczniczy ucisk przez 6 miesięcy codziennego używania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętać należy, że wyroby kompresyjne muszą być odpowiednio dobrane do schorzenia i indywidualnych wymiarów anatomicznych. Dlatego w internetowym sklepie medyczny Medicinus.pl specjalizujący się w dystrybucji wyrobów Sigvaris i Pani Teresa, przez telefon lub Internet, można uzyskać profesjonalną konsultację medyczną, dobrać i zakupić produkt w cenach producenta.

Konsultacje medyczne. Zamówienia:

Artykuł sponsorowany

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds