Żylaki, zakrzepica, obrzęki nóg. Jak sobie radzić?

Odpowiedzią jest kompresjoterapia, czyli leczenie za pomocą produktów uciskowych – podkolanówek, rajstop, pończoch. Prawidłowo dobrane usprawniają przepływ żylny w nogach i wspomagają mechanizmy utrzymujące krążenie żylne. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakrzepic żylnych i obrzęków.

Kompresjoterapia z Medicinus.pl

Kompresjoterapia z Medicinus.pl

Kompresjoterapia – jak to działa

Produkty kompresyjne wywierają stopniowy ucisk na kończynę. Siła ucisku nie rozkłada się równomiernie – największa występuje w okolicach kostki, a na poziomie uda jest najsłabsza. Dzięki temu odbywa się pompowanie krwi w górę, w kierunku serca, co zapobiega zastojowi krwi w żyłach i poprawia krążenie. Chore zastawki żylne zamykają się ponownie i zapobiegają przepływowi wstecznemu. W wyniku tego krew w żyłach płynie łatwiej i szybciej. Leczenie kompresyjne przyśpiesza aktywność, ruch aktywuje pompę mięśniową łydek i tym samym reguluje ciśnienie krwi.

Dobór wyrobów kompresyjnych

Produkt kompresyjny musi być idealnie dobrany do wymiarów każdego pacjenta. Kończyna, na którą dobierany jest wyrób, musi być zmierzona w odpowiednich miejscach. Pomiary powinny być dokonywane rano, zaraz po przebudzeniu. Wskazania do kompresjoterapii, zwłaszcza kompresjoterapii z zalecanym wyższym stopniem ucisku powinny być dokonywane przez lekarza lub odpowiednio wykształconych pracowników medycznych. Najczęściej leczenie takie stosuje się w przypadku leczenia żył ostrzykiwaniami, po operacjach żylaków, w przypadku dużego obrzęku kończyn, zakrzepica żył głębokich lub żylaki kończyn, a także dla szybszego leczenia pooperacyjnego lub profilaktycznie np. w przypadku dłuższych podróży.

Autopromocja Prenumerata Gazety Senior

Oferta firmy Sigvaris

Do renomowanych producentów należy szwajcarska firma Sigvaris oraz jej polski zakład sprzedający produkty pod marką Pani Teresa. Oferują produkty w wielu odmianach, klasach ucisku, fasonach, kolorach, grubościach i różnorodnych materiałach. Osoby, które nie dobiorą sobie standardowego produktu uciskowego, mogą zamówić wyrób dopasowany do swoich kształtów bezpośrednio w fabryce w Szwajcarii. Wyroby Sigvaris posiadają europejski Certyfikat Jakości Medycznych Wyrobów Uciskowych i jako nieliczne gwarantują niezmienny, leczniczy ucisk przez 6 miesięcy codziennego używania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętać należy, że wyroby kompresyjne muszą być odpowiednio dobrane do schorzenia i indywidualnych wymiarów anatomicznych. Dlatego w internetowym sklepie medyczny Medicinus.pl specjalizujący się w dystrybucji wyrobów Sigvaris i Pani Teresa, przez telefon lub Internet, można uzyskać profesjonalną konsultację medyczną, dobrać i zakupić produkt w cenach producenta.

Konsultacje medyczne. Zamówienia:

Artykuł sponsorowany

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.