Koniec sezonu fontanny przy Hali Stulecia

Koniec sezonu fontanny przy Hali Stulecia

To już ostatnie dni przed remontem fontanny przy Hali Stulecia.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Remont fontanny

fontanny

Pawilon 4 Kopuł, fot. © Jerzy Dudzik

W tym sezonie nie było pokazów specjalnych, bo jak wszyscy miłośnicy wodotrysków we Wrocławiu wiedzą, nastąpiła awaria w systemie oświetlenia. Tuż po zalaniu na wiosnę niecki na pergoli nastąpiło zwarcie w instalacji zasilającej. Zapadła decyzja, ze sezon będzie bez pokazów specjalnych i bez kolorowych efektów. Wiosną trzeba  pamiętać, były znaczne ograniczenia w swobodnym poruszaniu się nawet po parkach. Nie było ruchu turystycznego. Za kilka dni rozpocznie się remont kapitalny fontanny. W końcu działała i cieszy oko tysięcy ludzi już od 2009 roku. Od następnego sezonu tak gdzieś w połowie kwietnia będą nowe pokazy.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Pergola

fontanny

fontanny przy Hali Stulecia, fot. © Jerzy Dudzik

O tej porze roku na pergoli coraz więcej kolorów jesieni. Żółcie i czerwienie liści pięknie kontrastują z zielenią traw. Rabatki z kwiatami dopełniają bajecznych barw jesieni. Nawet sporo osób spaceruje. Oczywiście działa przewoźny punkt „Etno cafe”. To świetne miejsce na relaks. A tuż obok Ogród Japoński.

Reklama Reklama PolisyTravel

Przed stu laty

Tereny wystawowe przy Hali  Stulecia powoli są przywracane do stanu z czasów, kiedy były zaprojektowane i wybudowane. Hala Stulecia pełniła rolę najważniejszej sali w mieście. Tutaj odbywały się wszystkie wielkie zgromadzenie, wystawy i targi. Działały punkty gastronomiczne i odbywały się koncerty. W Pawilonie Czterech Kopuł wystawiane były patriotyczne pamiątki po zwycięskich bitwach.

Wystawa Ziem Odzyskanych

Po chwilowym tuż po wojnie przywróceniu funkcji wystawowych w czasie Wystawy Ziem Odzyskanych władze nie bardzo wiedziały co dalej zrobić z całym kompleksem. Cześć budynków przejęła wytwórnia filmów, część Jase. A w hali, no cóż, było kino, mecze koszykówki i od czasu do czasu jakieś koncerty.

Na liście UNESCO

Po wpisaniu Hali Stulecia w 2006 roku na listę Światowego Dziedzictwa zainteresowanie obiektem wzrosło. Odbywają się koncerty i występy. W Centrum Kongresowym obok hali odbywa się wiele wydarzeń. W Pawilonie Czterech kopuł działa z powodzeniem Muzeum Sztuki Współczesnej, Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Powoli po latach dewastacji przywracane są funkcje, dla których te wszystkie obiekty zostały zaprojektowane i wybudowane. To fenomen, że po tylu latach odkrywamy na nowo funkcje terenów wystawowych i okazują się nam potrzebne.

Zaglądajcie na stronę tutaj , by sprawdzić co nowego w najbliższym czasie w tych rewelacyjnych na skalę europejską obiektach.

 

Rok Różewicza we Wrocławiu

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds