Konkursy. V Krakowskie Senioralia

Wyniki aż trzech konkursów międzypokoleniowych: „Łączymy Pokolenia. Mój Kraków”, „Moja babcia, mój dziadek i ja”, „Wiosna, lato, jesień życia” poznamy podczas uroczystości Krakowskich Senioraliów. Towarzyszyć im będzie wystawa prac laureatów.

Współpraca młodszych i starszych pokoleń wydaje się sprawnie działać, bo to już kolejna edycja konkursów, do których dzieci nie trzeba było namawiać. Zadania konkursowe, czyli prace plastyczne lub fotograficzne stały się pretekstem do spotkania z dziadkiem, babcią i trzecim wiekiem. Edukacja dzieci i młodzieży do późnej dorosłości prowadzona w krakowskich szkołach i przedszkolach ma za zadanie od najmłodszych lat budować w dzieciach odpowiedzialność za całe swoje życie, także za starość.
„Mój Kraków” to konkurs głównie literacki, który ma jeszcze dłuższą tradycję i zakorzeniony jest mocno w literackim i intelektualnym klimacie Krakowa. Krakowianie mają mnóstwo pięknych wspomnień, a konkurs pozwala ocalić od zapomnienia wiele z nich. Seniorzy chętnie dokumentują swoje wspomnienia. Wielu mieszkańców jest krakowianami z dziada pradziada, stąd na konkurs trafiają wyjątkowe historie związane z miastem. Formuła konkursu pozwala im raz w roku zmobilizować siły i zgłosić swoją pracę – opowiadanie, esej, wiersz. Laureatów poznamy podczas uroczystej inauguracji Senioraliów. Gratka dla czytelników „Gazety Senior” – już dziś zapraszamy do lektury kolejnego wydania, w którym opublikujemy prace laureatów.

źródło: Gazeta Senior Kraj 5.2018

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds