Koperty Życia dla 10 tysięcy seniorów we Wrocławiu

Koperty Życia dla 10 tysięcy seniorów we Wrocławiu

Rusza druga edycja Koperty Życia. Zwiększamy bezpieczeństwo Seniorów. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Gdy zasłabniesz

Jeśli prowadzisz skryte życie i nie chwalisz się swoimi dolegliwościami wszem i wobec to może się zdążyć, że nie zostanie ci udzielona właściwa pomoc medyczna w momencie zasłabnięcia. Moment, gdy źle się poczujesz i zdarzyłeś wezwać pomoc, może być ostatnim świadomym działaniem. Ratownicy medyczni w zależności od zapisanych przez lekarza medykamentów mogą nie udzielić ci skuteczniejszej pomocy. Bo niby skąd ratownicy mogą wiedzieć, czy akurat łykasz preparaty na prostatę. A te obniżają ciśnienie. Gdy zasłabniesz – mówi doktor z pogotowia- raczej nie udzielisz ratownikom odpowiedzi, jakie preparaty przepisane przez lekarza i jakie suplementy diety polecone przez sąsiadkę łykasz codziennie. Ratownicy medyczni wiedza to z doświadczenia, że w trakcie udzielania pomocy porozumienie się z pacjentem jest trudne. Rodzina i opiekunowie też są zestresowani.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Przygotuj Koperty Życia

To przecież zaledwie chwila wypełnić jedną stronę informacji o swoich chorobach i umieścić je na lodowce w Kopercie Życia. Niewielka plastikowa koperta przymocowana do lodówki magnesem może wydatnie pomóc ratownikom w prawidłowej ocenie twojego stanu zdrowia. Pamiętaj, że oni też działają czasami w stresie. Nie ma zbyt wiele czasu, by podać właściwy preparat, czy zastosować odpowiednią technikę podtrzymania życia. Przewidywanie jak dostarczyć maksimum wiedzy w najkrótszym czasie to twoje zadanie. Przygotuj zawczasu Koperty Życia, tak jest dla ciebie bezpieczniej.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Trochę przestróg

Łykanie pigułek weszło rodakom w nawyk. Kupujemy suplementy diety, uzupełniając codzienną dietę. Wiadomo, że z biegiem lat zmieniają się nasze możliwości wchłaniania wszystkich niezbędnych składników z pożywienia. Dieta powinna być zróżnicowana i bardzo różnorodna, ale nie zawsze się to udaje. Ulubiony schabowy z zasmażaną kapustą i tłuczonymi ziemniakami  trudno zastąpić sałata polana oliwa z oliwek. Sałata i oliwa są pewno zdrowsze, ale gdzie im tam do sznycla ze schabu. Reklamy w telewizji tez nie pomagają wybrać prawidłowej diety. Do tego wraz z wiekiem zdarzają się różne choroby wymagające lekarstw przepisywanych na receptę.  Niby skąd twój lekarz ma wiedzieć, co łykasz, kiedy mu o tym nie powiesz.  Z drugiej strony nie wymagaj, by przy garści pigułek wszystkie lecznicze składniki trafiały tam, gdzie powinny. Co z tego koktajlu różnych składników wybierze twój organizm, nigdy nie wiadomo.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

MOPS we Wrocławiu

Ośrodek pomocy społecznej we Wrocławiu zachęca do wypełnienia Koperty życia i umieszczenia jej na lodówce. Magnes dołączony do formularza pozwala przymocować te najważniejsze wiadomości o twoim stanie zdrowia w miejscu widocznym i umówionym z ratownikami. Oszczędź im stresu i pomóż sobie na wypadek złego samopoczucie i utraty świadomości. Zadbaj o siebie. „Karta informacyjna” jest ważna przez rok lub do momentu zmiany sytuacji zdrowotnej. W drugim opisanym przypadku uczestnik zobowiązany jest wymienić „Kartę informacyjną” na nową. W przypadku, gdy zajdą istotne zmiany – „Kartę informacyjną”  będzie można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej MOPS we Wrocławiu pod adresem: www.mops.wroclaw.pl, w zakładce  do pobrania „Koperta Życia” i następnie ponownie ją wypełnić.

We Wrocławiu

Może to wydawać się dziwne, ale we Wrocławiu według danych z Urzędu Stanu Cywilnego mieszka ponad 177 tysięcy osób powyżej 65 roku życia. Nic zatem dziwnego, że dla tej ogromnej rzeszy mieszkańców prowadzone są specjalne akcje i szkolenia. Choć na ulicy przez większość roku spotykamy uczniów i studentów, to jednak późnym rankiem komunikacja miejska wypełnia się seniorami. Jada do domów opieki dziennej na codzienne zajęcia. W centrach dziennego pobytu Seniorzy mają zapewnione posiłki i opiekę pielęgniarską. Pozwala to wypełnić czas, porozmawiać z rówieśnikami, zawrzeć nowe znajomości i nabywać nowe wiadomości. Nigdy nie jest zbyt późno, by nabywać nowe umiejętności i przyzwyczajenia.

Może wrocławski pomysł zostanie zaakceptowany przez inne środowiska senioralne w Polsce?

Zobacz również:

Dni Seniora Wrocław 2022 ruszają! [PROGRAM WYDARZEŃ]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds