Dni Seniora Wrocław 2022 ruszają! [PROGRAM WYDARZEŃ]

Dni Seniora Wrocław 2022 ruszają! [PROGRAM WYDARZEŃ]

Dni seniora Wrocław 2022 rozpoczynają się uroczystą inauguracją 10 września. Już od godz. 14.00 na wrocławskim Rynku zaczną gromadzić się seniorzy, aby przemaszerować w kapeluszach wokół Rynku i przejąć symboliczne klucze do bram miasta. Tegoroczna edycja Dni Seniora 2022 będzie wyjątkowa, ponieważ odbywa się w ramach jubileuszu 15-lecia Wrocławskiego Centrum Seniora oraz w Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności.

Uroczystości potrwają do 21 października. Sprawdź, jakie atrakcje  i wydarzenia czekają na seniorów w trakcie tegorocznych dni seniora w stolicy Dolnego Śląska.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dni Seniora Wrocław 2022 – Inauguracja

Uroczysta inauguracja Wrocławskich Dni Seniora 2022 odbędzie się 10 września na Wrocławskim Rynku i placu Solnym. W programie spotkania wręczenie statuetek dla „Przyjaciół Seniorów” – nagrody Wrocławskiej Rady Seniorów, certyfikatów „Miejsc Przyjaznych Seniorom” oraz nagród dla laureatów konkursów „Rodzina to skarb” i „Kapelusze mają dusze”. Szczegółowy plan inauguracji Wrocławskich Dni Seniora 2022 wygląda następująco:

  • 14.00-14.30 Zbiórka Seniorów na pl. Solnym, stanowiska partnerskie, pokazy taneczne
  • 14.30-15.00 Marsz Kapeluszy wokół Ratusza
  • 15.00-16.00 Uroczysta Inauguracja Dni Seniora Wrocław 2022 z udziałem Prezydenta Wrocławia oraz Senioralnej Pary Królewskiej
  • 16.00-17.00 Koncert pt. „Szalone lata 70” – Izabela Możdżeń z zespołem

Aby świętować mogli wszyscy bez wyjątku Wrocławskie Centrum Seniora zadbało o strefę dostępności, czyli platformę dla osób o ograniczonej mobilności, pętlę indukcyjną, audiodeskrypcję oraz tłumaczenie wydarzenia na język migowy. Miejsca te zostaną wyraźnie oznaczone.

W tym roku święto seniorów będzie miało wyjątkowo międzypokoleniowy charakter. Po koncercie ok. 17.00 rozpocznie się potańcówka w Rynku łącząca muzyczne pokolenia: od szlagierów sprzed lat po najnowsze hity. O cały przekrój muzycznych motywów zadba Tun Up Sound.

Dzień pełen wrażeń i dobrych relacji zakończy koncert Ani Wyszkoni, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Dni Seniora, senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych 2022. Co, gdzie, kiedy?

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Dni Seniora Wrocław 2022 – program wydarzeń

Dni Seniora Wrocław 2022 potrwają do 21 października. Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza na ponad 150 wydarzeń zorganizowanych z partnerami tegorocznej edycji. Wrocławscy seniorzy zostaną zaproszeni m.in. na  warsztatach dobrych relacji. Przygotowano dla nich Dzień Zdrowia Seniora – bezpłatne konsultacje lekarzy i specjalistów, zapisy na badania i programy profilaktyczne. Tradycją wrocławskich dni seniora jest Rajd Terenowy. Nie zabraknie koncertów i spektakli na deskach wrocławskich instytucji kultury. Wydarzeniem zawsze jest przegląd chórów i twórczości senioralnej w wykonaniu samych seniorów. Co jeszcze przygotowano w ramach jubileuszowych obchodów? Na seniorów czekają prelekcje, konkursy, spektakle, wystawy muzealne czy fotograficzne, warsztaty, wycieczki, bale, koncerty, potańcówki, zawody sportowe, turnieje. Sprawdź szczegółowy program Dni Seniora Wrocław 2022 – HARMONOGRAM.


Jeżeli interesują Cię informacje o wydarzeniach dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Dni Seniora, senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych. Co, gdzie, kiedy?

Koperty Życia dla 10 tysięcy seniorów we Wrocławiu

Konkursy Dni Seniora 2022. Rodzina to skarb (konkurs ogólnopolski) i wiele innych. Spróbuj swoich sił i baw się dobrze

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds