Krzesełka schodowe – zobacz, jak wygląda proces zakupu i montażu

Krzesełka schodowe – zobacz, jak wygląda proces zakupu i montażu

Pokonywanie schodów kilka razy w ciągu dnia jest dla Ciebie trudnym zadaniem? To znak, że warto zainwestować w krzesełko schodowe. Praktyczne urządzenie ułatwi Ci oraz pozostałym domownikom codzienne funkcjonowanie. Zobacz, jak przebiega proces zakupu i montażu krzesełka.

Wybór odpowiedniego modelu może się okazać nie lada wyzwaniem. Tak ważną decyzję warto skonsultować ze specjalistami. Pracownicy firmy Windy Schodowe pomogą Ci podjąć decyzję oraz przeprowadzą Cię przez proces zakupu i montażu nowoczesnego urządzenia.

Materiał reklamowy Windy Schodowe

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jak przebiega wycena?

Możesz skorzystać w bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny. Wystarczy, że wyślesz firmie zdjęcia Twojej klatki schodowej. Możesz przesłać fotografie na adres mailowy info@windy-schodowe.pl albo dostarczyć je za pośrednictwem wiadomości MMS lub WhatsApp na numer +48 787 986 002 lub +48 692 44 94 74. Zwróć uwagę, aby zdjęcia pokazywały dół schodów, górny stopień oraz ich otoczenie. Należy dostarczyć fotografie ukazujące ujęcia z bliska i daleka oraz kadr przedstawiający dół schodów z perspektywy 5. lub 6. stopnia. Zdjęcia wykonane pod różnymi kątami znacznie ułatwią proces wyceny. Zwróć uwagę na detale, takie jak poręcze, niskie stropy, belki, spoczniki, czy szerokość schodów. Po zapoznaniu się z dokumentacją skontaktuje się z Tobą pracownik firmy, który przedstawi Ci propozycje najlepiej dopasowanych wind krzesełkowych. Czasem firma umawia się na osobistą wizytę w celu dokonania pomiarów i sprawdzenia, czy w okolicy schodów jest dostęp do gniazda elektrycznego.

Czy można kupić używane krzesełko schodowe?

Możesz wybrać używane krzesełko, które będzie w pełni sprawne i gotowe do bezpiecznego użytku. Dzięki temu kupisz dobre jakościowo urządzenie w korzystnej cenie. Krzesełko na szynie prostej można wykorzystywać wielokrotnie — za każdym razem wymieniane jest jego siedzisko i akumulator. Urządzenia na torze krzywoliniowym będą ekonomicznym rozwiązaniem, jeśli zdecydujesz się uzupełnić je komponentami pochodzącymi z innego modelu. Każde używane krzesełko jest dokładnie sprawdzane przez pracowników, dzięki czemu zyskujesz gwarancję, że kupiony przez Ciebie produkt jest całkowicie bezpieczny.

Jakie pomiary są potrzebne?

Przed montażem krzesełka schodowego należy zmierzyć długość schodów i krawędź górnego podestu. Większość krzesełek może być zamontowana wyłącznie na schodach o określonych wymiarach. Oznacza to, że stopnie nie mogą być zbyt płaskie ani za strome. Najlepiej, jeśli ich nachylenie mieści się w przedziale 20-50 stopni. Krzesełka prostoliniowe mogą być zamontowane na stopniach o minimalnej szerokości 70 cm. Do instalacji toru krzywoliniowego nie potrzeba tyle miejsca, jednak pamiętaj, że urządzenie musi być wyposażone w funkcję jazdy tyłem albo na ukos. Każdy model wymaga nieco innych warunków technicznych. Na szczęście nie musisz samodzielnie dokonywać pomiarów. Zrobią to za Ciebie specjaliści z firmy Windy Schodowe.

Co klient może zmienić w wyglądzie krzesełka?

Wygląd krzesełka możesz dopasować do wystroju domu. Możliwa jest zmiana obicia siedziska i koloru szyny jezdnej. Standardowo szyna dostępna jest w kolorze białym, szarym lub brązowym, jednak na specjalnie życzenie barwę można dowolnie dopasować. Dzięki temu urządzenie doskonale skomponuje się z meblami i akcesoriami w Twoim domu. Samodzielnie zdecydujesz, z ilu rur będzie się składać szyna jezdna, wybierzesz przekrój prostokątny lub kwadratowy oraz wskażesz, w którym miejscu zostanie zainstalowane sterowanie. Od Ciebie zależy, po której stronie schodów będzie się poruszało urządzenie. Krzesełko możesz wzbogacić o automatycznie obracane siedzisko i podnoszony podnóżek, pokrowiec, pasy bezpieczeństwa, kluczyk oraz urządzenie do pilota wzmacniające sygnał radiowy.

Jak przygotować dom do montażu krzesełka?

Na szczęście nie musisz specjalnie przygotować domu do montażu krzesełka. Wystarczy sprawdzić, czy na podłodze nie ma żadnych kabli ani rurek. Zobacz, czy w pobliżu schodów znajduje się gniazdko, do którego można podłączyć ładowarkę. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistami — pracownicy chętnie Cię wysłuchają i podpowiedzą, czy najbliższe gniazdko nadaje się do użytku. Firma Windy Schodowe zawsze stara się montować krzesełka tak, aby jak najmniej kolidowały z domem oraz zawsze szuka sposobów, które nie wymagają przeróbek budowlanych.

Ile czasu czeka się na krzesełko i ile trwa montaż?

Większość krzesełek na torze prostoliniowym jest dostępna od ręki. Dzięki temu na realizację zamówienia będziesz czekać tylko 2-3 tygodnie. Urządzenia poruszające się na torze krzywoliniowym każdorazowo dopasowuje się pod konkretne schody. Takie modele są wykonywane w około 5-8 tygodni. Jeżeli bardzo zależy Ci na czasie, możesz wybrać ekonomiczne krzesełko Otolift Modul Air. Ten model będzie dostępny już po trzech tygodniach od daty złożenia zamówienia.

Montaż urządzenia na jednej kondygnacji zajmie około sześciu godzin. Jeżeli tory mają przebiegać przez dwa piętra, prace potrwają do ośmiu godzin. Monterzy dokładnie poinstruują Cię, jak należy prawidłowo użytkować krzesełko schodowe. Jednym z ich zadań jest wpięcie wtyczki ładowarki urządzenia do gniazdka i wykonanie przejazdu testowego. Kiedy specjaliści opuszczą Twój dom, będziesz dokładnie wiedzieć jak bezpiecznie i skutecznie korzystać z krzesełka schodowego.

Jak zmieni się klatka schodowa po zamontowaniu krzesełka schodowego?

Firma Windy Schodowe zawsze stara się, aby montaż krzesełka jak najmniej wpływał na wygląd domu. Mimo tego warto mieć świadomość, że urządzenie zawsze w pewnym stopniu będzie ingerowało w konstrukcję nieruchomości. Przede wszystkim zauważysz zwężenie schodów. Na szczęście krzesełko nie zajmie zbyt wiele miejsca, ponieważ jego siedzisko, podłokietnik i podnóżek możesz łatwo złożyć. Montaż windy krzesełkowej zmniejszy szerokość Twoich schodów o około 20 centymetrów. Szyna jezdna znajduje się na wysokości łydek lub jest położona bezpośrednio na stopniach, dzięki czemu nie przeszkadza ona w codziennym korzystaniu ze schodów.

Poradnik powstał we współpracy z ekspertami z firmy www.windy-schodowe.pl, z którymi porozmawiasz, dzwoniąc pod numer telefonu +48 692 449 474.

Artykuł Partnerski


Jeżeli chcesz być na bieżąco z podobnymi wiadomościami dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Krzesełka schodowe – cena, koszty konserwacji, serwisu i naprawy 2022. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds