Ks. Bogdan Skowroński i niezwykłe koncerty

Ks. Bogdan Skowroński i niezwykłe koncerty

Z okazji Dnia Matki ks. Bogdan Skowroński – proboszcz Parafii kościoła polsko-katolickiego p.w. Matki Bożej Różańcowej w w Dusznikach-Zdroju – wykonuje specjalny koncert zadedykowany najważniejszej osobie w życiu każdego człowieka – własnej Matce.

Tekst Romana Szymańskiego

Koncerty z tej okazji należą do tradycji, obecny odbył się po raz 11. i zgromadził wielu słuchaczy. Rokrocznie ks. Bogdan Skowroński przygotowuje wyjątkowy program, łącznie z premierowym wykonaniem nowych utworów. Miejscem wydarzenia w tym roku był Dworek im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju.

Kolejny raz ks. Bogdan zachwycił wszystkich swoim niepowtarzalnym głosem, charyzmą oraz nietuzinkowym podejściem do uczestników. Tym razem repertuar recitalu, szczególnie związany z tematem matczynym, umożliwił przypomnienie wspaniałych pieśni okolicznościowych. Ponad dwugodzinny koncert, tego niepowtarzalnego twórcy i wykonawcy, wzbudził wśród wielu słuchaczy tęsknotę za rodzinnym domem, retrospektywne spojrzenie na życie, nostalgiczne wspomnienia przeżytych chwil oraz u niejednego słuchacza spowodowały wzruszenie i łzy…

Kolejny recital dedykowany najbliższej każdemu sercu osoby – Matki, odbył się 30 maja w Domu Seniora. Jak należy się domyślić, szczególnie w tym środowisku, recital miał wyjątkowy charakter. Niejednokrotnie, mimo zapewnienia w miarę godnych warunków bytowych, podopieczny czuje się osamotniony, żyje niejednokrotnie we własnym świecie, mając wrażenie niedocenienia (co jest częste dla osób samotnych). Tego typu muzyczne spotkanie umożliwia wyjście ze swoistego „zamkniętego” kręgu i pozwala na spojrzenie na otaczający świat z innej perspektywy. Dzięki programowi muzycznemu słuchacze mieli możliwość nie tylko posłuchania pieśni wspominających rodzinę, ale przeżycia we wspomnieniach mijających chwil i okazać szacunek, miłość i podziękować za trud wychowania.

Zwieńczeniem koncertów z okazji Dnia Matki był recital w Kudowie Zdój, w Parku Zdrojowym, który odbył się w Święto Bożego Ciała. Rzesze słuchaczy po raz kolejny udowodniły, że koncerty ks. Skowrońskiego przynoszą nie tylko wspaniałe przeżycia muzyczne, ale skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad życiem doczesnym…

Roman Szymański

(korekta J.S.)

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z ks. Bogdanem Skowrońskim: Showman… w sutannie.

ks. Bogdan Skowroński z wiernymi

ks. Bogdan Skowroński z wiernymi

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds