Lato w Tatrach w magicznej Dolinie Białego

Niezwykłe położenie – w zacisznej części Zakopanego w otoczeniu lasu, potoku górskiego, a zarazem w niewielkiej odległości od centrum oraz specjalne oferty dedykowane seniorom to przynajmniej dwa powody, dla których warto spędzić lato w Dolinie Białego.

Dolina Białego

Największą zaletą klimatu górskiego jest występujące tu powietrze – ubogie w alergeny i bakterie. Pobyt w górach polecany jest osobom z chorobami reumatycznymi, niedokrwistością i anemią, niedociśnieniem oraz nadczynnością tarczycy. Idealnie wspomaga też leczenie astmy i alergii oraz atopowego zapalenia skóry. Góry powinny odwiedzać także osoby będące po zabiegach chirurgicznych. Co ważne, lato w górach jest znacznie dłuższe i chłodniejsze oraz bardziej wilgotne niż w pozostałych częściach kraju, co ma niebagatelne znaczenie dla osób starszych oraz źle znoszących upały.

Z dala od miasta, spacerem na Krupówki
Zespół Pensjonatów Dolina Białego to kompleks, który stwarza doskonałe warunki do wypoczynku z dala od miejskiego hałasu. Usytuowany jest przy wejściu do malowniczej Doliny Białego, nieopodal szlaków spacerowych, górskich i wielu tras rowerowych. Blisko stąd też na Krupówki – tylko kwadrans spacerem.
Kompleks składa się z pensjonatu Biały Potok, Pensjonatu Telimena oraz kameralnej i historycznej Willi Pan Tadeusz. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu znajduje się Karczma „Biały Potok” (dla 150 osób) z letnim ogródkiem i parkingiem. Utrzymana w góralskim stylu, z kominkiem i barem, serwuje dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych, sprawdzonych przepisów góralskich.

Pokoje z widokiem na Giewont
Ośrodek przygotował w tym roku ofertę dedykowaną seniorom, począwszy od specjalnej promocyjnej ceny (już od 670 zł za osobę w 2-osobowym pokoju z balkonem z widokiem na Giewont), przez możliwość korzystania z gabinetu odnowy biologicznej po posiłki dostosowane do oczekiwań i wymogów osób w wieku 55+. Kompleks położony jest w willowej części Zakopanego, z dala od zgiełku miasta, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. W programie wczasów znajdują się wycieczki piesze nordic walking, możliwość korzystania z masaży, zajęć z trenerem personalnym oraz zabiegów na twarz i ciało. Do dyspozycji kuracjuszy jest także centrum rekreacji z basenem, sauną i jacuzzi. Ośrodek jako jedyny w mieście posiada krytą halę do gry w tenisa ziemnego.

Siarczkowe wody termalne
Wypoczywając minimum dwie doby można skorzystać także z atrakcji wodnych Aqua Parku Zakopane przy ul. Jagiellońskiej 31, znajdującego się jedyne 900 metrów od pensjonatu. W Aqua Parku znajdują się baseny rekreacyjny oraz pływacki z wodami termalnymi, jacuzzi, hydromasaże, dzika rzeka, zjeżdżalnie. Warto poddać się dobroczynnemu działaniu siarczkowych wód termalnych, zwłaszcza jeśli cierpimy na pourazowe schorzenia narządów ruchu, choroby ortopedyczne, neurologiczne i stany związane z chorobą reumatyczną. Działanie wód obniża również poziom cholesterolu, trójglicerydów i kwasu moczowego, powoduje spadek ciśnienia tętniczego krwi oraz rozszerza obwodowe naczynia tętnicze.

Po więcej informacji na temat wczasów dla seniorów zapraszamy na stronę internetową Zespołu Pensjonatów Dolina Białego: www.dolinabialego.pl

bialy-tyl-aaf 0021-c50 Dolina Białego

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds