Nowoczesna LEŚNA OSTOJA – Dom Opieki Senioralnej

Nowoczesna LEŚNA OSTOJA – Dom Opieki Senioralnej

Według prognoz demograficznych GUS w 2050 r. osoby, które ukończyły 65. rok życia będą stanowić aż 32,7 proc. społeczeństwa. Ponadto w Polsce zmienia się model rodziny – wielopokoleniowych ubywa, a młodzi ludzie często wyprowadzają się do odległych miejscowości, a nawet za granicę. Już dziś należy pomyśleć o komfortowych miejscach, gdzie starsze osoby nie będą samotne i pozbawione opieki.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Specmed Sp. z o. o. od 2001 r. zajmuje się świadczeniem usług medycznych na terenie Krosna. W swoich strukturach posiada przychodnie POZ, medycyny pracy, poradnie specjalistyczne, gabinety rehabilitacyjne oraz laboratorium analityczne. Naturalną konsekwencją dotychczasowych działań było zbudowanie komfortowego, innowacyjnego i profesjonalnego Domu Opieki, który jest dostosowany do potrzeb osób starszych, niesamodzielnych i niepełnosprawnych.

Lokalizacja Leśnej Ostoi nie jest przypadkowa

Raniżów to malowniczy i spokojny zakątek w powiecie kolbuszowskim, w województwie podkarpackim. Położony jest na północ od Rzeszowa – niespełna 15 minut od zjazdu z autostrady A4 (węzeł Rzeszów-Północ) i około 20 minut od lotniska w Jasionce. Dodatkową zaletą tego miejsca jest usytuowanie na obszarze NATURA 2000.

Co oferuje Leśna Ostoja?

 • pobyty stałe, okresowe, dzienne i rehabilitacyjne dla 69 osób
 • wyposażone i przytulne 1 lub 2-osobowe pokoje z komfortowymi łazienkami i tarasami/balkonami
 • posiłki przygotowywane na miejscu, różnorodne menu, zapewnienie indywidualnych diet oraz uwzględnienie wszelkich ewentualnych ograniczeń żywieniowych
 • troskliwą opiekę personelu medycznego 24/7
 • zajęcia rehabilitacyjne, usprawniające, masaż, platformę stabilometryczną, służącą do treningu równowagi
 • terapie zajęciowe i opiekę psychologa
 • organizację czasu wolnego (wydarzenia, eventy, warsztaty)
 • duży, ogrodzony teren w pobliżu lasu i rzeki dostosowany do spacerów, odpoczynku na świeżym powietrzu czy uprawiania warzyw i kwiatów
 • opiekę duszpasterską w kaplicy na terenie Obiektu
 • bibliotekę z ciekawym zbiorem książek i stanowiskami komputerowymi
 • ogólnodostępne kuchnie, które znajdują się na każdym z pięter
 • pokój kąpielowy z wanną z hydromasażem
 • możliwość telekonsultacji specjalistycznych za pośrednictwem dedykowanej kabiny multimedialnej

Leśna Ostoja – co ją wyróżnia?

Jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w Europie, ponieważ posiada inteligentny system zarządzania budynkiem. Świadcząc usługi opiekuńcze, korzysta z komputerowego systemu, który wspomaga aktywizację starszych osób. Dodatkowo Pensjonariusz otrzymuje wielofunkcyjną opaskę na przegub ręki, która służy jako klucz do pokoju, jest przy tym bardzo lekka i wodoodporna, więc nie trzeba jej ściągać pod prysznicem. Ma też zaimplementowane funkcje monitorowania upadku. Gdyby wydarzyło się coś nagłego, natychmiast informowani są pracownicy ośrodka. Osoba w momencie upadku lub zagrożenia może też sama nacisnąć przycisk SOS, a opaska wysyła sygnał do systemu. Służy ona również do monitorowania aktywności życiowej, czyli pozwala na zbieranie danych o rutynowych zachowaniach mieszkańca. Dzięki temu, że system opiera się na sztucznej  inteligencji, po pewnym czasie, analizując dane, może powiadomić Personel o odstępstwach od dotychczasowych zachowań, co pozwala na zwrócenie szczególnej uwagi na określone potrzeby Mieszkańca. System zapamiętuje, co dana osoba zwykle robi w określonych godzinach, np. o 8 rano przebywa w kaplicy. Gdy pewnego dnia jej tam nie będzie, system natychmiast przekaże o tym informacje. To sygnał dla Personelu, że coś mogło się wydarzyć. Personel Ostoi bazując na wywiadzie z Podopiecznym, wynikach badań, opiniach lekarzy i zespołu terapeutycznego tworzy wstępny plan działania, który jest modyfikowany w oparciu o aktualne informacje dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego Seniora. Cyklicznie monitoruje efektywność zajęć i na bieżąco je modyfikuje. Dla rodzin Pensjonariuszy przygotowali aplikację na telefon, dzięki której bliscy mogą na bieżąco monitorować sytuację i obserwować, jak Senior spędza czas. Daje to  osobom bliskim wgląd w jego aktywności. Aplikacja zawiera m.in. wyniki badań, opinie lekarzy, obszary aktywności czy efektywność zajęć. Naturalnie aktywacja systemu umożliwiającego przesyłanie informacji o Pensjonariuszu jest uwarunkowana przez wyrażenie przez niego zgody i dotyczy tylko i wyłącznie ściśle wskazanych przez niego osób.

Dom Opieki Senioralnej Leśna Ostoja został stworzony na fundamencie miłości i troski o osoby starsze, niesamodzielne i niepełnosprawne. Ośrodek oferuje spokój, bezpieczeństwo, komfort, zabezpiecza potrzeby bytowe, a przede wszystkim dba o zdrowie każdego Pensjonariusza, traktując go indywidualnie.

Podczas przyjęcia nie jest wymagane skierowanie.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 508 690 528 lub przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.domostoja.pl. Zachęcamy też do polubienia i obserwowania strony na Facebooku https://www.facebook.com/domostoja.  


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds