Idealny termometr dla seniora. Domowe laboratorium

Idealny termometr dla seniora. Domowe laboratorium

W domowym laboratorium nie może zabraknąć podstawowego sprzętu diagnostycznego. Takim z pewnością jest nowoczesny termometr. Nowoczesny, czyli taki, który nie ma nic wspólnego z dotychczasowymi produktami. Czym się wyróżnia? Jak działa? I nareszcie dlaczego warto w ogóle go mieć?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Termometr, który warto mieć

Fakt, że powinno się mieć termometr w każdym domu, nie ulega wątpliwości. Wobec aktualnego stanu pandemii i wszechobecnych wirusów nie trudno o infekcję. Skuteczne i przede wszystkim szybkie stwierdzenie podwyższonej temperatury ciała może okazać się podstawą pierwszych, kluczowych działań. Dzięki wykryciu stanu podgorączkowego, bądź samej gorączki, łatwiej jest zorganizować pomóc i szybciej stwierdzić, że rozpoczyna się infekcja.

Tradycyjne termometry z niebezpieczną rtęcią odchodzą w zapomnienie. I całe szczęście, bowiem szkodliwa substancja powodowała niepożądane skutki w przypadku stłuczenia urządzenia. Ich miejsce zaczęły wypierać termometry na podczerwień. To solidna propozycja dla wszystkich, nie tylko dla seniorów, którzy chcą w szybki i łatwy sposób zmierzyć temperaturę ciała, ale nie tylko. Dzięki urządzeniu z łatwością można uzyskać informację o temperaturze wody do kąpieli, mleka czy po prostu powietrza w pomieszczeniu.

Jak działa termometr na podczerwień?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że obsługa produktu jest bardzo prosta. Wystarczy skierować element urządzenia odpowiedzialny za pomiar do czoła, ucha lub wybranego przedmiotu (np. woda) i zaledwie po jednej sekundzie wynik pojawia się na dużym czytelnym ekranie. W trosce o seniorów i osoby mające problem ze wzrokiem – czcionka na wyświetlaczu jest duża i łatwa do odczytania. Dodatkowo termometr przekazuje informację za pomocą trzech kolorów, które stanowią informację o temperaturze normalnej, podwyższonej, bądź gorączce.

Termometr ma poręczny uchwyt pistoletowy, umożliwiający samodzielny pomiar temperatury własnego ciała. Poprzez umieszczenie końcówki termometru w uchu, bądź kierując sondę w okolice czoła, można szybko wykonać pomiaru. Urządzenie dostarcza wynik w sekundę, natomiast sam termometr wyłączy się automatycznie po upływie 30 sekund bezczynności.

Dlaczego warto wybrać nowoczesny termometr?

Szybki i dokładny pomiar temperatury oraz jego uniwersalne zastosowanie to nie jedyne korzyści płynące z jego posiadania. Termometr jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie zawiera niebezpiecznej rtęci. Dodatkowo działa bezdotykowo, co zapewnia większą higienę. Samo urządzenie wystarczy zdezynfekować po wykonaniu pomiaru przy użyciu roztworu z alkoholu izopropylowego lub po prostu zimnej wody z mydłem. Dzięki temu jest łatwy  w utrzymaniu i w pełni higieniczny, gotowy do ponownego użycia.

Termometr na podczerwień to również rozwiązanie bezpieczne dla środowiska, a samo urządzenie spełnia wszystkie standardy medyczne. Z pewnością przyda się w niejednej sytuacji. Nie tylko w trakcie choroby, ale również na co dzień. Dzięki swojej wszechstronności i prostocie użycia, jest jednym z obowiązkowych elementów domowego laboratorium. Przyda się nie tylko seniorom, ale tak naprawdę wszystkim, którym zależy na dokładnym monitorowaniu swojego stanu zdrowia.

Artykuł partnerski

Może Cię również zainteresować:

Badanie moczu w domu? Testy domowe. Szybkie, skuteczne dla seniora i juniora.

Groźne dla zdrowia zakażenie bakterią Helicobacter pyroli. Jak je wykryć? TEST DOMOWY

Rak prostaty to najczęściej wykrywany nowotwór u mężczyzn. Jak się przed nim uchronić? DYSKRETNE, DOMOWE TESTY

Testy diagnostyczne – profilaktyka w domowym zaciszu seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds