Rak prostaty to najczęściej wykrywany nowotwór u mężczyzn. Jak się przed nim uchronić? DYSKRETNE, DOMOWE TESTY

Rak prostaty to najczęściej wykrywany nowotwór u mężczyzn. Jak się przed nim uchronić? DYSKRETNE, DOMOWE TESTY

Rak prostaty to niezwykle podstępna choroba, która jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn, co roku wykrywanych jest około 15 tysięcy nowych przypadków. Wrzesień to miesiąc walki z tą chorobą obarczoną wysokim ryzykiem śmierci. Dlatego właśnie teraz zachęcamy wszystkich Panów, aby przeprowadzili domowy test diagnostyczny, który może uratować życie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Przerost prostaty u mężczyzn – sygnały

Przerost prostaty u mężczyzn niezależnie od wieku jest bardzo uciążliwy. Najczęściej dotyczy on panów po 60 r.ż. jednak problemy mogą pojawić się już wcześniej. Rak prostaty rozwija się przez wiele lat, najczęściej bez widocznych objawów. Pierwsze niepokojące sygnały najczęściej są niewłaściwie odczytywane lub pomijane, jako że mężczyźni nie są chętni do wizyt lekarskich i  badań profilaktycznych.

Objawy i diagnostyka przerostu prostaty

Przerost prostaty oraz nowotwór tego narządu może dawać wiele niepokojących objawów, takich jak między innymi:

  • uczucie parcia na pęcherz, zaleganie moczu,
  • ból miednicy, krocza,
  • ból podczas oddawania moczu,
  • nietrzymanie lub przerywany strumień moczu,
  • krew w moczu.

Początkowe zmiany najczęściej są bezobjawowe. Wykrycie tego typu schorzeń wymaga konieczności wizyt w poradni proktologicznej lub urologicznej. Możliwe jest również samodzielne skontrolowanie stanu prostaty poprzez domowy test na prostatę tzw. Test PSA.

Diagnostyka – jak zbadać prostatę?

Badania diagnostyczne w celu wykrycia przerostu prostaty najczęściej odbywa się w tradycyjnej formie, jaką jest badanie palpacyjne per rectum. Możliwe jest również badanie USG, takie jak ultrasonografia przez brzuszna oraz trans rektalna. W przypadku wykrycia zmian chorobowych konieczne jest przeprowadzenie biopsji. Profilaktyka i diagnostyka ma ogromne znacznie w tym schorzeniu, ze względu na wysoką śmiertelność. Wczesne wykrycie choroby zwiększa szansę na pełne wyleczenie pacjenta.

Domowy test diagnostyczny PSA

Do skutecznej diagnostyki przerostu prostaty możemy również wybrać test domowy, który jest w pełni miarodajny i wiarygodny. Zakupu produktu możemy dokonać w aptekach lub na stronie domowelaboratorium.pl.

Domowy test PSA przeprowadzany jest za pomocą pobrania krwi z palca. W zestawie znajdziemy wszelkie potrzebne narzędzia do wykonania badania. Wynik testu jest prawidłowy po 10 minutach i utrzymuje się przez kolejne 5 minut. Po upływie tego czasu nie należy interpretować wyniku. Dzięki tym rozwiązaniom możemy skutecznie i bez krępujących sytuacji zbadać stan swojej prostaty w domowym zaciszu. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego testu diagnostycznego.

Domowe testy to sposób na wygodne i skuteczne sprawdzenie stanu zdrowia

Badanie za pomocą testu PSA jest niezwykle proste i nie wymaga wsparcia osób trzecich. Pozwala on na wykrycie niepokojących zmian gruczołu prostaty. Dodatkowo warto włączyć również profilaktykę nowotworu jelita grubego wykonując FOB TEST Test na krew utajoną w kale. Dzięki temu na bieżąco będziecie w stanie monitorować swój stan zdrowia. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku seniorów, którzy ze względu na wiek mogą być predysponowani do tego typu schorzeń. Dbajmy o swoje zdrowie niezależnie od okoliczności. To prosta recepta na długie i szczęśliwe życie.

 

Artykuł Partnerski

Może Cię zainteresować:

Testy diagnostyczne – profilaktyka w domowym zaciszu seniora

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds