Nauka języków obcych na emeryturze. Czy warto? Centrum Językowe 5 O’clock

Nauka języków obcych na emeryturze. Czy warto? Centrum Językowe 5 O’clock

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto uczyć się języków obcych w starszym wieku? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Nauka języka obcego to konkretne korzyści

Nie chodzi tylko o to, że w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych, a szczególnie angielskiego, pozwala nam lepiej odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości, ułatwia podróżowanie i kontakty z rodziną żyjącą za granicą. Chodzi o coś znacznie więcej. Neurobiologia dostarcza nam dowodów, że osobom, które poznają drugi język, znacząco poprawiają się funkcje poznawcze oraz zdolność do utrzymania skupienia i uwagi. Co więcej, nauka języka obcego chroni nas przed procesami otępiennymi. Stymuluje bowiem nowe obszary mózgu, trenuje pamięć roboczą i długotrwałą. Nie ma lepszego treningu pamięci niż nauka języka obcego (Jandial R., Jak otworzyłem mózg, Feeria Science 2019).

Centrum językowe z doświadczeniem w uczeniu seniorów

Centrum Językowe 5o’clock we Wrocławiu ma już dziesięcioletnie doświadczenie w nauczaniu angielskiego osób dojrzałych. Ich celem jest zarówno skuteczne uczenie języka, jak i zapewnienie kursantom profilaktyki pamięci i dobrej atmosfery do interakcji społecznych. Dobór metod nauki ułatwia i uatrakcyjnia lekcje:

  • małe grupy, kameralna atmosfera,
  • unikalny autorski podręcznik dla początkujących dostosowany do potrzeb osób dojrzałych,
  • warsztaty technik pamięciowych
  • elementy treningu pamięci i funkcji poznawczych podczas zajęć,
  • interaktywne fiszki do nauki słówek,
  • filiżanka herbaty w przerwie.

Autorski podręcznik dla osób początkujących 50+ Marty Trojanowskiej-Gołki.

– Chcemy, aby nauka w 5o’clock była przyjemnością, zabawą, wyzwaniem i okazją do spotkania z innymi. Nie stawiamy sobie za cel opanowania języka angielskiego na najwyższym poziomie. Samo dążenie do celu staje się doskonałym narzędziem do ćwiczenia naszej sprawności umysłowej. – mówi prowadząca lekcje angielskiego w Centrum Językowym 5 o’clock.

Opanowanie angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w sytuacjach życia codziennego jest w zasięgu każdego z nas, także seniora. Trzeba tylko podejść do nauki języka z pozytywnym nastawieniem i realnymi oczekiwaniami. Nie ma osób, które nie mają talentu do języków. Mówią nam, że znajdziemy sposób, aby dotrzeć do każdego i uruchomić jego możliwości.

Dodatkowa oferta centrum językowego

– W tym roku wzbogacamy naszą ofertę o cykl podpowiedzi i wskazówek, co możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować dobrą pamięć, zdolności poznawcze i sprawność fizyczną. Możemy naprawdę zrobić dużo, aby nieuchronne zmiany związane z wiekiem opóźnić i złagodzić. Cykl rozpocznie się w październiku. Zapraszamy do odwiedzania naszego FB https://www.facebook.com/5-OClock-Centrum-Językowe-198149033581390/ oraz strefy słuchacza na naszej stronie internetowej. – dodaje koordynator zajęć w Centrum Językowym 5 o’clock.

Więcej informacji o nas można znaleźć na stronie www.5oclock.eu

Artykuł Partnerski

Może Cię zainteresować:

Akademia Cukiernicza poszukuje chętnych seniorów z całego świata!

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds