Akademia Cukiernicza poszukuje chętnych seniorów z całego świata!

Akademia Cukiernicza poszukuje chętnych seniorów z całego świata!

Wiedeński projekt społeczny „Bake against poverty”, który zapobiega ubóstwu i samotności osób starszych, podbija teraz cały świat. W związku z zamknięciem wiedeńskich kawiarń „Vollpension” podczas epidemii, przedsiębiorstwo społeczne Vollpension postanowiło założyć internetową Akademię Cukierniczą. Na kursach seniorzy dzielą się swoją wiedzą cukierniczą, co zapewnia im dodatkowy dochód, a uczestnicy zdobywają cenną wiedzę okraszoną anegdotami z życia.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W wiedeńskich kawiarniach „Vollpension”, które zostały otwarte w 2015 roku i opierają się na współpracy międzypokoleniowej, goście czują się jak w salonie swojej babci. Emeryci wypiekają słodycze, a młodzi kelnerzy serwują je gościom z kawą lub herbatą. Ponad połowa z 80 pracowników to seniorzy w wieku 60+. Emeryci w kuchni dzielą nie tylko radość z pieczenia ciast, ale także chęć spotkań towarzyskich i zarabiania dodatkowych pieniędzy. Ponieważ kawiarnie pozostawały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa, a samotność i ubóstwo osób starszych stały się w tym okresie jeszcze większym problemem, przedsiębiorstwo społeczne Vollpension postanowiło rozszerzyć projekt w internecie.

W październiku ubiegłego roku założono platformę internetową o nazwie Akademia Cukiernicza, na której wiedeńscy seniorzy prowadzą kursy pieczenia. Do tej pory zaoferowali 150 kursów dla ponad 500 uczestników. Teraz jednak postanowili zaprosić emerytów z całego świata do udziału w prowadzeniu kursów pieczenia wyrobów cukierniczych w ich własnej kuchni. Poszukiwani są seniorzy w wieku powyżej 65 lat z zacięciem do pieczenia i opowiadania historii. Na podstawie przesłanych nagrań zostaną wybrani odpowiedni kandydaci i zostanie im zapewniony sprzęt do prowadzenia kursów internetowych. Kursy odbędą się w języku angielskim lub języku ojczystym. Zgłoszenia do akcji „Bake against poverty” („Piec przeciwko ubóstwu”) przyjmowane są do 30 czerwca, a 30 września br. uruchomiona zostanie międzynarodowa oferta kursów.

„Myślę, że to wspaniale, że mogę prowadzić kursy pieczenia na żywo bezpośrednio z mojej kuchni. W ten sposób świat może przyjść do mojego domu, mogę rozmawiać z młodymi ludźmi, a także zarabiać pieniądze. Z niecierpliwością czekam również na wielu kolegów z zagranicy i mam nadzieję, że od teraz będziemy zwracać większą uwagę na takie tematy, jak ubóstwo i samotność osób starszych ”- mówi 63-letnia Karin.

Szczegółowe informacje pod linkiem TUTAJ 

Źródło informacji: Eurocomm-PR

Może Cię zainteresować:

Wyczarować coś z niczego. Jola Caputa – ekspert kulinarny

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds