Badanie moczu w domu? Testy domowe. Szybkie, skuteczne dla seniora i juniora.

Badanie moczu w domu? Testy domowe. Szybkie, skuteczne dla seniora i juniora.

Niezależnie od wieku, dla każdego ważne jest zdrowe, aktywne życie. Spotkania z przyjaciółmi, realizacja zainteresowań, czy spędzanie czasu z rodziną. Regularne badanie stanu zdrowia jest kluczowe dla utrzymania dobrej formy na długie lata i umożliwia szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Dzięki temu znacznie wzrasta szansa na wyleczenie. Pozwalają na to wykonywane regularnie testy diagnostyczne.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Testy diagnostyczne do wykonania w domu

Najczęściej badania diagnostyczne kojarzą się ze specjalistycznym laboratorium, koniecznością otrzymywania skierowań, pobraniem próbek w przychodni i długim oczekiwaniem na wyniki. Na szczęście dzięki postępowi medycyny, wiele badań wykonamy obecnie w zaciszu domowym i bez skierowań, a na wyniki wystarczy zaczekać nawet kilkadziesiąt sekund. Domowe testy diagnostyczne możemy kupić między innymi stronie domowelaboratorium.pl, w wybranych aptekach, a nawet drogeriach. Ich dodatkową zaletą jest przystępna cena.

Dlaczego warto wykonywać diagnostyczne testy domowe

Lekarze zalecają wykonywanie testów diagnostycznych regularnie. Wiele z nich należy robić minimum raz w roku lub częściej, jeśli dotyczy nas zwiększone ryzyko niektórych schorzeń. Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zawsze wykonujemy je wtedy, kiedy coś nas w naszym zdrowiu niepokoi, gdy pojawiają się dolegliwości i objawy chorobowe. Nie zawsze jednak jest możliwość, aby zrobić test laboratoryjny. Ma na to wpływ nie tylko pandemia, ale również dugi czas oczekiwania na wizyty. Testy domowe umożliwiają wykonanie badań w każdym momencie i miejscu. Są bardzo proste i szybkie w obsłudze. Każdy opakowanie zawiera bardzo szczegółowe instrukcje wyjaśniające, w jaki sposób przygotować się do badania, kiedy i jak je wykonać, jak długo czekać na wyniki, a także na temat ich interpretacji.

Testy na infekcje dróg moczowych

Badanie moczu jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych. Wykrywa nie tylko stany zapalne, ale również choroby nerek i wątroby. Mamy do wyboru dwa rodzaje testu:
Test ogólny moczu, URS 10 TEST, pozwala zbadać aż 10 parametrów:

  • pH, ciężar właściwy,
  • bilirubinę,
  • glukozę,
  • ciała ketonowe,
  • urobilinogen,
  • azotyny,
  • leukocyty,
  • obecność białka i krwi.

Wykonujmy go regularnie, gdy cierpimy na przewlekłe choroby układu moczowego, ale również, gdy korzystamy z publicznych basenów lub jesteśmy na diecie odchudzającej. Wystarczy pobrać próbkę porannego moczu do czystego, suchego pojemnika, następnie zanurzyć w nim pasek. Wynik pojawia się już po 30 sekundach.


Test na infekcje dróg moczowych bada obecność azotynów i leukocytów, co wykrywa stany zapalne i zakażenia. W prawidłowym wyniku azotyny nie występują, a leukocyty najwyżej w ilościach śladowych. Badanie wykonujemy w przypadku bólu i pieczenia przy oddawaniu moczu, pieczenia pęcherza, złego samopoczucia lub gorączki. Podobnie jak URS 10 TEST, jest to test paskowy. Pasek można zanurzyć w pojemniku z moczem lub umieścić pod strumieniem moczu na 1-2 sekundy. Po 60 sekundach odczytamy wyniki azotynów, po 120 sekundach leukocytów. W przypadku ich wykrycia koniecznie i jak najszybciej zgłośmy się do lekarza, aby rozpocząć leczenie.

Pozostałe rodzaje testów domowych

W ofercie znajdziemy również inne typy testów, między innymi:
Na dolegliwości brzuszne – na przykład na obecność Helicobacter Pyroli oraz krew utajoną w kale.
Testy w kierunku nowotworów – test PSA na prostatę.
Test CRP, który pozwoli wykryć wszelkie stany zapalne w organizmie niezależnie od ich pochodzenia.

Artykuł partnerski

Może Cię zainteresować:

Testy diagnostyczne – profilaktyka w domowym zaciszu seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds