Groźne dla zdrowia zakażenie bakterią Helicobacter pyroli. Jak je wykryć? TEST DOMOWY

Groźne dla zdrowia zakażenie bakterią Helicobacter pyroli. Jak je wykryć? TEST DOMOWY

Problemy żołądkowe, zaparcia, zgaga czy problemy z cerą to jedne z wielu symptomów zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Atakuje ona żołądek i powoduje szereg nieprzyjemnych problemów. Im dłużej bytuje w organizmie, tym większe ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia powikłań, takich jak trudne do wyleczenia problemy skórne, wrzody żołądka, a nawet nowotwory. Dodatkowo możliwość zarażenia się jest bardzo wysoka. Jak prawidłowo zdiagnozować zakażenie Heliobacter pylori?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Zakażenie bakterią Helicobacter pylori – jak przebiega?

Helicobacter pyroli to niezwykle groźna dla zdrowia bakteria. Charakteryzuje się spiralnym kształtem. Posiada również wiele rzęsek na swoim końcu, co pozwala jej na poruszanie się oraz wnikanie w głąb żołądka. Dodatkowo, aby mogła przeżyć w jego wnętrzu, wykorzystuje odpowiednie enzymy, które zamieniają środowisko z kwaśnego na zasadowe. To sprawia, że uzyskuje ona odpowiednie otoczenie do bytowania i namnażania się.

Powikłania nieleczonego zakażenia Helicobacter pyroli

Zakażenie tą bakterią odpowiedzialne jest za większość przypadków choroby wrzodowej żołądka, oraz niemalże wszystkie (95%) przypadki owrzodzenia dwunastnicy. Jednak to nie jedyne powikłania, może prowadzić także do groźnej choroby nowotworowej. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka.

Diagnostyka zakażenia bakterią Helicobacter pylori w domu?

Jak wykryć zakażenie bakterią Helicobacter pylori? Możliwe jest wykonanie dwóch rodzajów testów domowych: Helicobacter TEST z krwi lub Helicobacter Antygen TEST z kału dostępne w aptece, lub na stronie www.domowelaboratorium.pl. Oba produkty są skuteczne i miarodajne oraz zapewniają laboratoryjną dokładność.
Wykonanie test samodzielnie w domu jest bardzo prostą czynnością. W zależności od wybranego rodzaju testu przeprowadzamy go w inny sposób:

  • Wybierając Helicobacter TEST z krwi pobieramy próbkę z palca za pomocą specjalnej pipety i wprowadzamy pozyskany materiał do okienka w płytce testowej. Wynik uzyskamy po 5 minut i jest widoczny w postaci prążków.
  • Helicobacter Antygen TEST z kału rekomendowany jest szczególnie w przypadku wykonywania go u dzieci, oraz jako potwierdzenie dodatniego wyniku testu Helicobacter TEST z krwi. Jak go wykonać? Z próbki pobranej do pojemnika z roztworem pobieramy 3 krople zawiesiny, którą z kolei nanosimy na płytkę testową. Wynik odczytujemy w ciągu 10 minut w postaci prążków na pasku.

Objawy zakażenia bakterią Helicobacter pyroli

Bakteria ta może przez wiele lat bytować w organizmie człowieka i nie dawać żadnych istotnych symptomów chorobowych. Najczęściej o jej wykryciu dowiadujemy się podczas badań związanych z chorobą wrzodową, która związana jest z wystąpieniem problemów żołądkowych. Helicobacter pyroli to bakteria wywołująca stany zapalne i odpowiedź immunologiczną naszego organizmu, jednakże nasz układ nie jest w stanie jej zwalczyć, do powoduje ciągły stan zapalny organizmu. Do najczęstszych objawów zakażenia możemy zaliczyć:

  • bóle brzucha,
  • nudności,
  • brak apetytu,
  • zaparcia,
  • wzdęcia,
  • zgagę.

Czy warto przeprowadzać testy diagnostyczne?

Helicobacter pyroli to bakteria o niejednorodnej specyfice. Stąd też do sygnałów, które powinny nas zaniepokoić, powinniśmy zaliczyć nie tylko problemy żołądkowe, ale również te związane z nieświeżym oddechem czy trądzikiem. Ze względu na niejednorodne występowanie objawów konieczne jest przeprowadzenie testu diagnostycznego, który pozwoli nam wykryć zakażenie na każdym etapie rozwoju.

Artykuł Partnerski

Może Cię zainteresować:

Rak prostaty to najczęściej wykrywany nowotwór u mężczyzn. Jak się przed nim uchronić? DYSKRETNE, DOMOWE TESTY

Testy diagnostyczne – profilaktyka w domowym zaciszu seniora

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds