KINO DLA SENIORA w listopadzie „Zło nie istnieje”, „Wszystko zostaje w rodzinie” Zwiastuny VIDEO

KINO DLA SENIORA w listopadzie „Zło nie istnieje”, „Wszystko zostaje w rodzinie” Zwiastuny VIDEO

Cykl KINO DLA SENIORA promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. Nasze propozycje filmowe skłaniają do refleksji, choć nie zabraknie w nich inteligentnego humoru. W listopadzie polecamy „ZŁO NIE ISTNIEJE”, czyli zdecydowany głos przeciw karze śmierci oraz „WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE” pełen tajemnic dramat z gwiazdami włoskiego kina.

Wkrótce kolejny konkurs, w którym będzie można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„ZŁO NIE ISTNIEJE” zdecydowany głos przeciw karze śmierci

Głośny dramat prześladowanego przez irańską władzę reżysera Mohammada Rasoulofa. Polscy widzowie znają go z takich filmów jak „Rękopisy nie płoną” czy „Uczciwy człowiek”. W „Zło nie istnieje” Rasoulof wraca do motywów, które kilka lat temu sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko jego artystyczną, ale i obywatelską wolność. Jego najnowszy film to złożona z cichych dramatów wstrząsająca opowieść będąca zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

Film zdobył Złotego Niedźwiedzia, Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Gildii Filmowej na 70. MFF w Berlinie. Na festiwalu w Valladolid otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera, na festiwalu w Crested Butte Kolorado nagrodę specjalną Jury za odwagę w kręceniu filmów, a na MFF São Paulo nagrodę publiczności dla najlepszego zagranicznego filmu. Żadnej z tych nagród reżyser Mohammad Rasoulof nie odebrał osobiście, gdyż ma zakaz opuszczania Iranu, a swoje filmy kręci nielegalnie.

„Zło nie istnieje” ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40-letni Heshmat. Stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu.

Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie trzydniową przepustkę, by spędzić ten czas z narzeczoną i jej rodziną, świętując urodziny ukochanej kobiety. W ostatniej z kolei przekonujemy się, jak przybycie Daryi, młodej kuzynki z Niemiec, gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman– spokojnej pary w średnim wieku.

Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłynie ona nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbije się na otaczających ich ludziach.

Zapraszamy do kin studyjnych w całej Polsce od 5 listopada.

Obejrzyj zwiastun do filmu „Zło nie istnieje”

 

Reklama Reklama SU Bałtyk

„WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE” pełen tajemnic dramat z gwiazdami włoskiego kina

Dlaczego spełniony mąż i ojciec dwójki dzieci postanawia nagle porzucić rodzinę i obojętnie patrzeć, jak życie jego bliskich powoli rozpada się na kawałki? Co nim kieruje i czy tylko on jest odpowiedzialny za rodzinny kryzys?

„Wszystko zostaje w rodzinie” to ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem „Sznurówki”. Autor książki jest także odpowiedzialny za scenariusz filmu. Za reżyserię odpowiada równie ceniony Włoch – Daniele Luchetti. W obsadzie znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.

Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.

Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki…
Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

Film w polskich kinach już od 19 listopada.

Obejrzyj zwiastun do filmu „Wszystko zostaje w rodzinie”

Artykuł Partnerski

KINO DLA SENIORA w październiku, sprawdź! 

KINO DLA SENIORA z “Gazetą Senior”. Wybrane propozycje dla dojrzałego widza (VIDEO, KONKURS)

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds