Dzień Otwarty Notariatu. Aż 300 notariuszy z całej Polski (numery telefonów)

Dzień Otwarty Notariatu. Aż 300 notariuszy z całej Polski (numery telefonów)

W sobotę 27 listopada w godz. 10-16 już po raz 12. notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych – na czacie i podczas streamingu.
Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Nie ogranicza on wachlarza pytań, jakie można zadać notariuszom. W ostatnią sobotę listopada będą oni służyć wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. A tych jest naprawdę niemało.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dzień Otwarty Notariatu, co możemy zapytać?

Reklama Reklama Kampanii Napisz Testament

– Notariusza kojarzymy zazwyczaj z czynnościami, które wymagają formy aktu notarialnego, jak
np. kupno i sprzedaż nieruchomości. Tymczasem dla wielu spraw nawet jeśli nie trzeba, to zdecydowanie warto rozważyć konsultację z notariuszem i formę aktu notarialnego – np. dla testamentu, umowy pożyczki, umowy działu spadku czy umowy podziału majątku wspólnego po rozwodzie. Notariusz pomoże nam lepiej zabezpieczyć nasz majątek oraz uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych – podsumowała notariusz Małgorzata Muszalska, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie jednak liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

Już po raz drugi notariuszom w czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń. Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.

Reklama Reklama Max Hemp

Telefonicznie, na czacie, podczas streamingu

Ubiegłoroczna formuła Dnia Otwartego Notariatu bardzo dobrze się sprawdziła, dlatego również
w tym roku ponad 300 notariuszy z całej Polski będzie odpowiadać na pytania:

  • na czacie i w trakcie streamingu: na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem
  • telefonicznie:
    Białystok i okolice:   85 688 11 54
    Gdańsk i okolice:      58 727 01 00
    Katowice i okolice:   32 441 86 84
    Kraków i okolice:      12 442 99 99
    Lublin i okolice:         81 475 47 54
    Łódź i okolice:            42 233 41 10
    Poznań i okolice:       61 669 81 89
    Rzeszów i okolice:     17 283 25 23
    Szczecin i okolice:      91 443 51 12
    Warszawa i okolice:  22 100 83 00
    Wrocław i okolice:     71 716 22 29
    Kontakt z ekspertami z Biura Rzecznika Finansowego: 22 102 10 09
Patronat medialny Patronat medialny Wrocławskie Dni Seniora 2024
Patronat medialny Patronat medialny Centralny Klub Pacjenta

Dzień Otwarty Notariatu i bezpłatne wykłady notariuszy na UTW

Celem Dnia Otwartego Notariatu, który jest organizowany od 2010 r. przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi, jest edukacja prawna. – Z codziennej praktyki notarialnej wynika, że osobom przychodzącym do kancelarii notarialnych bardzo często brakuje podstawowej wiedzy prawnej. Dlatego notariusze za jedno z ważniejszych swoich zadań uznają edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do ich kompetencji, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii – poinformował notariusz Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej.

Podobny cel zakłada towarzysząca i organizowana od 2015 r. akcja: „Bezpłatny wykład notariusza na uniwersytecie trzeciego wieku” dedykowana seniorom, więcej informacji pod linkiem: https://www.porozmawiajznotariuszem.pl/wyklad-notariusza-na-utw/

Szczegółowe informacje: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Zapraszamy również do lektury rubryki Masz do tego PRAWO, który ukazuje się w „Gazecie Senior”. W cyklu artykułów notariusze Izby Notarialnej we Wrocławiu wyjaśniają przystępnym językiem kwestie dotyczące dziedziczenia, testamentów i spraw związanych z zabezpieczeniem majątku. 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds