Spacerek po ogrodzie zoologicznym

Spacerek po ogrodzie zoologicznym

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym dla osób 75+ wstęp bezpłatny.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jesienny spacer po ogrodzie zoologicznym

Kiedy czujesz potrzebę pospacerowania, a okoliczne uliczki i leśne ścieżki znasz już na pamięć, to możesz wybrać się do ogrodu zoologicznego. Tu zawsze coś się dzieje. Zwierzęta spoglądają na ciebie podejrzliwie, co też taki osobnik z laseczką tutaj robi. Przez większą część roku przecież to zdecydowanie mniejsze osobniki rodzaju ludzkiego tutaj przychodzą. Teraz jesienią, kiedy w ogrodzie zoologicznym mniej już szkolnych wycieczek, przechadzki wśród zwierząt to całkiem dobre rozwiązanie dla seniorów. Z kartą seniora bilety są dużo tańsze.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Kiedy braknie tchu

ogrodzie zoologicznym

śmieci wyciągnięte z oceanu. Teraz już nie zagrażają zwierzętom morskim, fot.© Jerzy Dudzik

Przewaga ogrodu zoologicznego nad okolicznymi parkami jest taka, że w ZOO sporo miejsc, gdzie można sobie pod dachem odpocząć i napić się czegoś ciepłego. Jak poczujemy chłód, to można wejść do pawilonu i wyrównać temperaturę ciała. Dla osób z problemami w poruszaniu się na własnych nogach ZOO Wrocław przygotowało dwa wózki do użyczenia na czas zwiedzania ogrodu. Zasady zostały opisane  tutaj . Użyczenie wózka jest bezpłatne, jednak obowiązuje kaucja.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Pawilon rzadko odwiedzany

Jest taki pawilon na terenie ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, do którego zagląda mniej osób. To „Klimat, zwierzęta, ludzie”. Warto tam zajrzeć i sprawdzić, jakie są poglądy przyrodników na działalność człowieka. Obok zobaczycie artystyczne wariacje na temat barw w umaszczeniu pingwinów. Całość robi dość ponure wrażenie, jak się zastanowić, to nawet horror, co zrobiliśmy z otaczającą nas przyrodą.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Pogłaskaj zwierzaczka

ogrodzie zoologicznym

domek dla owadów z wrocławskiego ZOO, fot.© Jerzy Dudzik

Jeśli macie ochotę na bliższy kontakt ze zwierzętami, to wybierzcie się do dziecińca. Tutaj za kilka złotych możecie kupić w automacie granulat, za którym zwierzęta przepadają. Po karmieniu i głaskaniu oczywiście idziemy od razu umyć ręce. Toalet na terenie ogrodzie zoologicznym jest sporo i wszędzie ciepła woda. Trzeba o tym pamiętać. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

Domki dla owadów

Jak się dobrze rozejrzeć, to w ogrodzie zoologicznym znajdziecie mnóstwo informacji o owadach. Ich domki zwykle wyglądają niepozornie. A to przewrócony kloc drewna, a to spróchniały pieniek. Czasami to zwitek trzcinowych patyczków spięte w wiązkę. Owady są niezmiernie ważne w ekosystemie. Ponieważ są małe, to większość nie zwraca na nie uwagi. A przecież bez owadów nie będzie plonów. Ludzkości zagrozi powszechne wymieranie.

Fotograf w zoo

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds