Letnie teatry plenerowe. Wybierz się na spektakle

Letnie teatry plenerowe. Wybierz się na spektakle

Wrocławskie teatry mają wakacje, a tymczasem do miasta zjeżdżają letnie teatry plenerowe.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Teatr na leżakach ponownie na placu przed Magnolia Park.

Śpiewający i tańczący aktorzy, orkiestra, leżaki i zimne napoje. Tak wygląda letni teatr, który w piątek i sobotę znów zagości we Wrocławiu. Na placu przed Magnolia Park zobaczymy dwa energetyczne przedstawienia Teatru Pijana Sypialnia. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Pijana Sypialnia ponownie przyjeżdża do Wrocławia, by bawić widzów swoimi oryginalnymi występami. Ciekawy repertuar, muzyka na żywo, rodzinna atmosfera – to wszystko nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrów ogródkowych. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i zgromadziły tysiące widzów. Cztery przedstawienia: 2-3 lipca oraz 6-7 sierpnia. W ramach najbliższej edycji zostaną wystawione dwa spektakle: premierowa, przepełniona emocjami, humorem i włoskimi pieśniami „EkoOpera” oraz pełen wytańczonych polek i walczyków, przenoszący widzów do przedwojennych czasów „Wodewil warszawski”. Przedstawienia podobają się  młodszym, jak i starszym widzom.

teatry plenerowe

teatry plenerowe, kadr z Kartoteki, materiały prasowe

Spektakle będą realizowane zgodnie z wytycznymi rządowymi.  Zachowany będzie zalecany reżim sanitarny. Będą środki do dezynfekcji rąk.

Oba najbliższe, lipcowe spektakle rozpoczną się o godz. 20:30.

Teatr na Leżakach

2-3 lipca 2021 r., godz. 20:30-22:30

Magnolia Park, Wrocław – ul. Legnicka 58

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

KARTOTEKA Tadeusza Różewicza we wrocławskich Parkach

Spektakl był świetnie przyjęty przez publiczność.  Ciekawa forma przedstawienia i dynamiczne zmiany. Jednak przede wszystkim wierność założeniom autora, okazały się magnesem, który trzyma widzów w napięciu. Tadeusz Różewicz w didaskaliach postulował: : „Wygląda to tak, jakby przez pokój Bohatera przechodziła ulica”. My poszliśmy dalej i pokój Bohatera przenieśliśmy wprost na ulicę. 

Spektakl trwa godzinę. Widownia zasiada na leżakach udostępnionych przez WCRS. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie sfinansował Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

4 lipca 2021 godz. 18:00 – Park Na Niskich Łąkach, dojazd od ul. Na Niskich Łąkach, lub od ul. Żabia Ścieżka.  

11 lipca 2021 godz. 18:00 – Park Tołpy, polana w okolicach kontenera ESK, wjazd od ul. Nowowiejskiej. 

Może jednak do DCF

Dla tych, co nie lubią teatru, jest propozycja z Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w ramach Festiwalu Kultury Europejskiej z okazji dziesiątych urodzin Domu Europy we Wrocławiu.

Organizatorem festiwalu są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego, partnerami Scena pod Regałem oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe. W ramach festiwalu w DCF odbędą się koncerty, pokazy ambitnego kina europejskiego, warsztaty artystyczne i debaty.

DCF: 1-3 lipca 2021 | Wstęp bezpłatny | Wejściówki w kasach DCF. Szczegóły tutaj .

A może muzeum?

Wystawa Ewy Kuryluk. Warto zobaczyć

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds