Materace w Słupsku – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Materace w Słupsku – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Materac ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie, ponieważ odpowiada za utrzymanie kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc, a jednocześnie wpływa na subiektywne poczucie wygody i zapewnia spokojny sen. Co wziąć pod uwagę podczas wyboru modelu dla siebie, żeby cieszyć się materacem wysokiej jakości o odpowiednio dobranych parametrach?

Jak dobrać twardość materaca?

Przy dobieraniu twardości materaca najważniejsza jest waga ciała osoby, która będzie z niego korzystać. Im jest ona wyższa, tym twardszy powinien być materac, żeby móc utrzymać kręgosłup w fizjologicznej pozycji podczas wielogodzinnego odpoczynku. Nie ma materacy, na których każdy mógłby w pełni wygodnie odpocząć. Każdy model powinien być dobierany pod indywidualne potrzeby, ponieważ w innym przypadku rośnie ryzyko schorzeń kręgosłupa, wad postawy, lub po prostu złego samopoczucia po nocy spędzonej na nowo zakupionym materacu. Więcej na ten temat znaleźć można w serwisie zdrowykregoslup.pl.

Żeby ułatwić wybór odpowiedniej twardości dla siebie, topowi producenci jak Hilding Anders opisują swoje materace za pomocą czterostopniowej skali.

  • H1 to oznaczenie materacy miękkich, które przeznaczone są do użytku dla osób ważących nie więcej niż 60 kg, a najlepiej maksymalnie 50 kg. To częsty wybór dla dzieci.
  • H2 to modele średnio miękkie, idealne dla osób o wadze pomiędzy 50 a 80 kg. Jeśli waga ciała oscyluje w okolicach 80 kg, można rozważyć wybór modelu twardszego zależnie od osobistych preferencji.
  • H3 to materace średnio twarde, których wybór polecany jest dla osób ważących pomiędzy 80 a 100 kg. Przy nieco niższej wadze można wybrać ten model, jeśli preferuje się twardszy materac.
  • H4 to oznaczenie modeli twardych nazywanych również bardzo twardymi, odpowiednich dla osób o wadze ponad 100 kg. Twarde materace są czasem zalecane przez ortopedów dla osób, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa.

Jakie są rodzaje materacy?

Hilding Anders produkuje dwa rodzaje materacy: modele sprężynowe oraz piankowe. W ofercie znajdują się również materace hybrydowe, które są połączeniem obu wymienionych wcześniej rodzajów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które materace cieszą się większym zainteresowaniem bądź sprawdzają się lepiej.

Materace sprężynowe słyną z trwałości, odporności na uszkodzenia i stabilności konstrukcji. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym przez firmę Hilding takim jak technologia Multipocket w modelu Macarena, modele sprężynowe wykazują się świetną elastycznością punktową. Taki zestaw cech czyni je świetnym wyborem dla par, które nie chcą odczuwać swoich wzajemnych ruchów podczas snu.

Modele piankowe doceniane są przede wszystkim za swoje walory higieniczne. Wysokoelastyczne pianki, z których powstają konstrukcje materacy Hilding, to wentylowane materiały przepuszczające powietrze przez wszystkie swoje warstwy, odprowadzające wilgoć i niepozwalające na rozwój pleśni lub grzybów. Piankowe materace często polecane są dla alergików albo małych dzieci.

Niezależnie od wybranej konstrukcji, w wierzchniej warstwie materaca zawsze pojawia się elastyczna pianka, która ma zapewnić wygodny odpoczynek. W ofercie marki Hilding znaleźć można modele, takie jak Rumba, Salsa, albo Macarena, w których w tym celu wykorzystano termoelastyczną piankę Visco dopasowującą się do kształtów ciała pod wpływem jego temperatury. Pianka Visco jak żadna inna pozwala odpocząć zmęczonym mięśniom kręgosłupa pod wpływem idealnego dopasowania.

Jakie są rodzaje materacy?

Lepiej zamówić materac przez internet czy kupić go w sklepie stacjonarnym?

Materace na Materaceslupsk.eu to spis sklepów internetowych i stacjonarnych salonów sprzedaży w Słupsku, w których dostępne są produkty marki Hilding. Zamówienie materaca przez internet jest łatwe i szybkie, a każdy model dostępny na stronie jest dokładnie opisany, aby można było znaleźć wszystkie niezbędne informacje na jego temat. Warto jednak wiedzieć, że żadna ilość informacji nie zastąpi możliwości osobistego przetestowania wybranego modelu materaca pod kątem jego wygody i twardości. Hilding współpracuje z wieloma stacjonarnymi punktami sprzedaży, aby w każdym większym mieście Polski można było dostać markowe produkty. Materace na Materacenowysacz.pl, podobnie jak poprzedni wskazany adres, zawiera niezbędne informacje o tego rodzaju miejscach dla mieszkańców Nowego Sącza.

Zamówienie materaca przez internet będzie dobrym pomysłem dla kogoś, kto zna wykorzystane w nim materiały i jest pewien co do tego, jaka twardość jest dla niego najlepsza. W przypadku wątpliwości lub chęci upewnienia się co do dokonanego wyboru warto odwiedzić salon stacjonarny.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds