„Między dwoma światami” poruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. KINO DLA SENIORA [ZWIASTUN]

„Między dwoma światami” poruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. KINO DLA SENIORA [ZWIASTUN]

Do kin trafia francuski dramat „Między dwoma światami„, w którym w główną rolę  wcieliła się uwielbiana przez Polaków Juliette Binoche. Ta świetna aktorka od lat gości na polskich ekranach, a znana jest choćby z takich filmów jak: „Angielski pacjent”, głośny „Sponsoring” Szumowskiej czy „Niebieski” Kieślowskiego. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Reżyserem filmu jest znany francuski pisarz i reżyser Emmanuel Carrère. Polscy czytelnicy oraz widzowie znają go zapewne z takich książek jak „Joga” czy „Przeciwnik” i „Wąsy”. Jego najnowszy film „Między dwoma światami” oparty jest na głośnej książce Florence Aubenas, która kilka lat temu wywołała we Francji sporo zamieszania. W dniu premiery stała się bestsellerem sprzedając się w nakładzie 120 tys. egzemplarzy.

„Między dwoma światami” z Juliette Binoche

Na pewno nie trzeba natomiast przedstawiać odtwórczyni głównej roli czyli Juliette Binoche. To jedna z najlepszych aktorek europejskiego kina, która zrobiła także karierę za oceanem. Polacy lubią podkreślać, że jest także związana z Polską. Zagrała bowiem w kilku naszych rodzimych produkcjach. Za „Trzy kolory: niebieski” Krzysztofa Kieślowskiego zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zanim to jednak nastąpiło, światowe uznanie przyniosła jej rola Teresy w filmie „Nieznośna lekkość bytu” gdzie po raz pierwszy zagrała po angielsku.

W swoim najnowszym filmie „Między dwoma światami” (w kinach studyjnych całej Polski od 10 czerwca), wciela się w cenioną pisarkę, która swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka.

Krytycy okrzyknęli rolę Binoche w filmie „Między dwoma światami” jej najlepszą kreacją w karierze. Zresztą aktorka od zawsze zbierała dobre recenzje. Dziennikarze filmowi podkreślają jej fantastyczne przygotowanie  do ról oraz wyjątkową naturalność. To wszystko sprawia, że kochają ją miliony osób na całym świecie. We Francji jest uznawana za prawdziwą gwiazdę największego formatu, a ludzie nazywają ją „La Binoche”.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

„Między dwoma światami” – polski zwiastun

Dla wszystkich fanów aktorki dobra informacja jest taka, że film „Między dwoma światami” będzie można oglądać w kinach studyjnych całej Polski już od 10 czerwca.

 

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w maju. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Chiara” włoski dramat o rodzinnych sekretach. KINO DLA SENIORA

„Rytmy Casablanki” jedna z najbardziej pozytywnych historii w polskich kinach [VIDEO]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds