„Chiara” włoski dramat o rodzinnych sekretach. KINO DLA SENIORA

„Chiara” włoski dramat o rodzinnych sekretach. KINO DLA SENIORA

Obsypana nagrodami, w tym statuetką na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes „Chiara”, to włoski dramat o rodzinnych sekretach, z piękną i mroczną Italią w tle. Film jest domknięciem trylogii kalabryjskiej („Mediterranea” oraz „Ciambra”), która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów. „Chiara” – jej ostatnia część trafi do kin 27 maja.

Jonas Carpignano w „Chiarze” kontynuuje swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Chiara” fabuła

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo.

Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Polski zwiastun

Film można oglądać w polskich kinach od 27 maja 2022 r.

Reklama Reklama PolisyTravel

Jonas Carpignano – reżyser i scenarzysta filmowy

Urodził się w 1984 roku, dzieciństwo dzielił na Rzym i Nowy Jork. Duże uznanie oraz liczne festiwalowe laury przyniosły mu już pierwsze krótkie metraże. W 2015 roku nakręcił swój pełnometrażowy debiut, film „Mediterranea”, który miał premierę na canneńskim festiwalu. Podobnie było z „Ciambrą” (2017). Przyniosła mu ona reżyserską nominację do Independent Spirit Awards, była także włoskim kandydatem do Oscara. Dobrą canneńską passę kontynuuje „Chiara”, uhonorowana Nagrodą „Director’s Fortnight”.

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w maju i kwietniu. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Rytmy Casablanki” jedna z najbardziej pozytywnych historii w polskich kinach [VIDEO]

„W ŚWIETLE DNIA” węgierski laureat wielu prestiżowych nagród. KONKURS. Do wygrania bilety do kina na majówkę!

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds