„W ŚWIETLE DNIA” węgierski laureat wielu prestiżowych nagród. KONKURS. Do wygrania bilety do kina na majówkę!

„W ŚWIETLE DNIA” węgierski laureat wielu prestiżowych nagród. KONKURS. Do wygrania bilety do kina na majówkę!

Debiut węgierskiego reżysera Dénesa Nagya, pokazywany był na światowych festiwalach, na których otrzymał już wiele nagród. Te najważniejsze to m.in. Srebrny Niedźwiedź na MFF w Berlinie czy EFA za najlepsze kostiumy. Siłą filmu są piękne zdjęcia, robione w tzw. golden hour oraz ścieżka dźwiękowa.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„W świetle dnia” na motywach powieści Pála Závad

Oparty na głośnej powieści Pála Závady, z obejmującej dwadzieścia lat sagi, w filmie pokazano tylko trzy dni. To jednak wystarczy, by w sugestywny sposób pokazać okrucieństwo wojny i dramaty ludzi, którzy są w niej tylko małymi trybami.

Rok 1943, piekło II wojny światowej. Po klęsce nad Donem sto tysięcy węgierskich żołnierzy, jako sojuszników hitlerowskich Niemiec, zostaje wysłanych na rozległe tereny sowieckiego imperium, by zaprowadzić ład na okupowanych terenach i stłumić opór ze strony partyzantów zgodnie z bezlitosną taktyką „zwalczania bandytyzmu” (Bandenbekämpfung).

Wśród nich jest kapral Istvan Semetka (w tej roli naturszczyk Ferenc Szabó), którego oddział przemierza surowe, nieprzyjazne tereny, by dotrzeć do małej wioski i tam rozbić obóz. Względny spokój zburzony zostaje na skutek zasadzki, w jaką wpadają żołnierze. W jej wyniku śmierć ponosi dowódca kompanii. To wydarzenie odciśnie piętno na bohaterze i zrzuci na niego ciężar odpowiedzialności za towarzyszy broni, ale będzie miało też poważne reperkusje dla mieszkańców wsi. Zwłaszcza gdy na miejsce dotrą posiłki, mające wesprzeć zaatakowany oddział.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

„W świetle dnia” Polski zwiastun

Film będzie można oglądać w polskich kinach od 22 kwietnia 2022 r.

„W świetle dnia” Nagrody i Festiwale

2021 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Srebrny Niedźwiedź dla najlepszego reżysera
2021 – Europejskie Nagrody Filmowe – nagroda za najlepsze kostiumy
2021 – Fajr Film Festival – najlepszy film
2021 – Film by the Sea Film Festival – najlepszy film (nominacja)
2021 – Festiwal Filmowy w Jerozolimie – najlepszy debiut (nominacja)
2021 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rydze – najlepszy film (nominacja)
2021 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sao Paulo – konkurs młodych reżyserów, najlepszy film (nominacja)
2021 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wilnie – najlepszy reżyser (nominacja)

KONKURS. Do wygrania zaproszenia do kina we Wrocławiu na majówkę.

Każdy zwycięzca otrzyma jedno podwójne zaproszenie na film pt. „W świetle dnia” do Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21, Wrocław) ważne do 5 maja br. Do kina i konkursu zapraszają Wrocławskie Centrum Seniora, Aurora Films oraz „Gazeta Senior”.

Jak wygrać podwójny bilet do kina?

Wystarczy wysłać SMS z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz swoje imię i nazwisko pod numer tel. 533-301-660. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Na odpowiedzi czekamy do wyczerpania zaproszeń lub do 28 kwietnia br.(środa) do g. 16.00.

Pytanie konkursowe

Film „W świetle dnia” ukazuje dramat wojny. Której wojny?

Odbiór zaproszenia

Osoby, które poinformujemy sms-owo o wygraniu konkursu, po odbiór nagrody zaprosimy do Punktu Informacyjnego WCRS-WCS pl. Dominikański 6 we Wrocławiu (pon-pt, godz. 9-00-15.00). Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Można je wykorzystać na seans filmu w terminie (do 5 maja br.) zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina, który jest dostępny na stronie www.kinonh.pl. W dniu seansu należy wymienić zaproszenie na bilet w kasie kina.

Życzymy miłego seansu
Wrocławskie Centrum Seniora, „Gazeta Seniora” i Aurora Films

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Historia mojej żony” olśniewający melodramat pełen niespodziewanych zwrotów uczuć i akcji

„Fabian albo świat schodzi na psy” Kino dla seniora. Ekranizacja powieści Ericha Kästnera

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds