„Fabian albo świat schodzi na psy” Kino dla seniora. Ekranizacja powieści Ericha Kästnera

„Fabian albo świat schodzi na psy” Kino dla seniora. Ekranizacja powieści Ericha Kästnera

Najnowszy film niemieckiego reżysera Dominika Grafa to ekranizacja jednej z najważniejszych powieści Republiki Weimarskiej – „Fabian: Historia pewnego moralisty” Ericha Kästnera. Odważnie eksperymentując ze stylem, reżyser stworzył intrygującą i niebezpiecznie aktualną opowieść o balansowaniu na granicy, której przekroczenie może mieć ogromne konsekwencje.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W rolę Fabiana wcielił się jeden z najbardziej obiecujących niemieckich aktorów młodego pokolenia Tom Schilling („Obrazy bez autora”, „Oh, boy!”).

„Fabian albo świat schodzi na psy”

Berlin, rok 1931. Zmierzch Republiki Weimarskiej. Miejskie życie toczy się tu szybko i intensywnie, choć wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie. Codziennością rządzi chaos, daje się wyczuć wyraźny społeczny ferment.

Miejskie szlaki przecieramy wraz z aspirującym pisarzem Jakobem Fabianem. Do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem Stephanem Labude prowadzą nocne życie, odwiedzając coraz to dziwniejsze lokale. Miejsca, gdzie polityczne dyskusje mieszają się z rozmowami o sztuce, a poważne tematy często ustępują taniej rozrywce. Ten osobliwy miejski labirynt wydaje się w równej mierze ekscytujący, co opresyjny. Szansą na odnalezienie właściwej drogi okazuje się dla Jakoba spotkanie z początkującą aktorką, która szybko zweryfikuje jego dotychczasowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

Polski zwiastun

Film będzie można zobaczyć w polskich kinach już od 1 kwietnia 2022 r.

Reżyseria Dominik Graf

Dominik Graf to doświadczony niemiecki reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1952 roku w Monachium. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium. Współpracował z teatrem i telewizją. Dobrze porusza się po filmowych gatunkach – od kina policyjnego przez komedię po melodramaty. Uznanie przyniosły mu takie filmy, jak „Kotka” (1987), „Niepokonani” (1994) czy „Siostry i Schiller” (2013). Graf jest laureatem wielu prestiżowych nagród, jak chociażby Niemieckiej Nagrody Filmowej czy Nagród Grimme.

Cykl Kino dla seniora

Cykl promujący kinematografię wśród seniorów to inicjatywa Gazety Senior oraz Aurora Films. Chcemy w ten sposób wyróżnić widzów powyżej 60 roku życia, którzy są świadomymi i wrażliwymi odbiorcami sztuki filmowej. W styczniu polecamy m.in. film „Benedetta”.

Kino dla seniora konkursy

W ramach Kina dla senior organizujemy konkursy, w którym można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje do Kina we Wrocławiu. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka.

Artykuł Partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Kino dla seniora w marcu. Sprawdź, co polecaliśmy.

„Historia mojej żony” olśniewający melodramat pełen niespodziewanych zwrotów uczuć i akcji

„Zakochana Anais” francuska komedia obyczajowa. Odkrycie MFF w Cannes! KONKURS (nagroda: bilety do kina)

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds