Międzypokoleniowe podróże przed wielkim ekranem [Festiwal Młode Horyzonty 10. EDYCJA]

Międzypokoleniowe podróże przed wielkim ekranem [Festiwal Młode Horyzonty 10. EDYCJA]

Międzypokoleniowe wyjście do kina? 10. edycja Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty to zaproszenie do przeżywania wspólnych przygód zarówno przez młodych i dorastających kinomanów, jak i towarzyszących im dorosłych opiekunów. Jakie filmy zobaczymy podczas wrocławskiej odsłony festiwalu w Kinie Nowe Horyzonty?

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

10. edycja Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty

Mądre, wzruszające, angażujące, zabawne – różnorodny program Młodych Horyzontów łączy idea kina, które poszerza horyzonty, uwrażliwia, daje okazję do rozmów i spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. W czasie festiwalu na uczestników czeka kilkadziesiąt produkcji z całego świata podzielonych na sekcje tematyczne. Unikatowy repertuar obejmuje zarówno filmy aktorskie, animowane, jak i dokumentalne.

Kadr z filmu Georgie ma się dobrze

Festiwal rozwija również program dla dorosłej publiki, do której skierowana jest sekcja pod egidą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty. Festiwal ten łączy z Młodymi Horyzontami idea pokazywania widowni artystycznych produkcji, a także opowieści o relacjach rodzinnych, szukaniu porozumienia mimo pokoleniowych różnic. W sekcji Nowe Horyzonty będzie można zobaczyć między innymi nagrodzony za scenariusz na festiwalu w Cannes najnowszy film Hirokazu Koreedy „Monster” czy „Totem” – wyróżniony na Berlinale Nagrodą Jury Ekumenicznego olśniewający film, który w jednym dniu, w jednym domu mieści cały wszechświat emocji.

Kadr z filmu Monster

Do międzypokoleniowych rozmów i seansów zachęcają również pozostałe sekcje i filmy. W ramach sekcji Konkurs Główny zobaczymy najciekawsze polskie i międzynarodowe produkcje, z których większość nie trafiła jeszcze do krajowej dystrybucji. Wśród pokazów przedpremierowych znalazła się również druga część adaptacji książek Margit Auer „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”. Z filmową kontynuacją powracają również skandynawskie przeboje dla najmłodszych – „Zagadka Klary Muu” oraz „Mama Mu na Gwiazdkę”. Wydarzeniem specjalnym, które łączy klasykę ze współczesnością będzie także pokaz specjalny filmów Charliego Chaplina i Bustera Keatona, które wzbogaci muzyka na żywo.

Wrocławska odsłona 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty odbędzie się w dniach 30 września-8 października w Kinie Nowe Horyzonty. Szczegółowy program i bilety na kinonh.pl


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


WAKACJE z mistrzami w Kinie Nowe Horyzonty lipiec-sierpień [REPERTUAR]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds