„Moskwin”, spektakl dla dorosłych

„Moskwin”, spektakl dla dorosłych

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na nietypowy spektakl. Nie będzie typowych miejsc do siedzenia, a widownia to nie więcej niż 50 osób. Czas trwania spektaklu to około 90 minut. Widzowie będą mogli przyglądać się życiu dziwnego intelektualisty, bo Anatolij Moskwin to znawca rytuałów pogrzebowych ludów syberyjskich i kultury celtyckiej, a także to historyk i lingwista.

Wprowadzenie
Rzecz dzieje się w Rosji. Jest 2011 rok. Policja zatrzymuje na cmentarzu w Niżnym Nowogrodzie mężczyznę z torbą pełną ludzkich kości. Jadą z zatrzymanym do jego mieszkania i zaczynają … .

Akcja
W tym momencie zaczyna się spektakl. Zaraz po wejściu do sali kameralnej zobaczymy mieszkanie Anatolija Moskiwina. Widać brak kobiecej ręki, pełny męski bałagan niby normalne męskie gospodarstw na pierwszy rzut oka, tylko te lalki. Niedopita butelka mleka, lalki siedzą sobie grzecznie na kanapie, inne oglądają telewizję. Zaczynamy przyglądać się niezrozumiałym zachowaniom Moskwina. Ależ on zbudował sobie własny świat! Co będzie dalej? Też nie wiem. Jak pójdziecie do teatru, to się dowiecie.

Realizacja
REŻYSERIA Lena Frankiewicz
TEKST Jarosław Murawski
MUZYKA Kamil Pater, Barbara Wilińska
SCENOGRAFIA Mirek Kaczmarek
CHOREOGRAFIA Filip Szatarski
AKTOR Tomasz Maśląkowski
MUZYKA NA ŻYWO Barbara Wilińska
Trzeba wiedzieć, że godnie z koncepcją artystyczną spektaklu widzowie mogą swobodnie przemieszczać się wokół sceny. Na widowni nie ma stałych miejsc siedzących i będzie palone jest kadzidło z szałwii białej. Szałwia biała to szamańskie ziele. Usłyszycie też śpiew, dojmujący, jakiś bardzo pierwotny, szamański.
Premiera 5 października 2018 roku (godz. 19:00) we Wrocławskim Teatrze Lalek (pl. Teatralny 4). Kolejne spektakle: 6, 7, 13 oraz 14 października o godzinie 19.

Dorośli idą do teatru lalek
Teatr lalek kojarzy się z wystawieniami dla dzieci. Tymczasem we Wrocławiu spektakle dla dorosłych mają już swoją historię. Spektakle zaczęły się jeszcze w czasach legendarnego lalkarza Wiesława Hejno. W październiku dla dorosłych wystawiony będzie jeszcze Pomnik i Kazio Sponge.
Pełny repertuar na najbliższe miesiące znajdziecie na stronie https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/repertuar-bilety

Oczywiście zawsze warto wybrać się z dziećmi do teatru, by podziwiać kunszt lalkarzy i by było o czym rozmawiać z wnukami.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds