Na czym polega zabieg świecowania uszu?

Na czym polega zabieg świecowania uszu?

Świecowanie, znane również jako konchowanie uszu, to jeden z zabiegów wywodzących się z medycyny niekonwencjonalnej. Jest powszechnie znany od wielu setek lat, ale dopiero niedawno zyskał popularność także w Polsce. Świecowanie uszu to skuteczna technika oczyszczenia naszego organizmu z toksyn oraz zbędnych substancji. Daje głęboki efekt odpoczynku i relaksacji, a także wspiera nasz organizm w walce z przeziębieniem oraz infekcjami uszu, zatok oraz gardła. Ale na czym właściwie polega ten zabieg?

Oczyszczanie organizmu metodą świecowania uszu

Samodzielne wykonanie tego zabiegu jest możliwe, ale ze względu na kwestie techniczne zaleca się, by przeprowadzała go druga osoba. Technika jest bardzo prosta, dzięki czemu możemy ją wykorzystać w warunkach domowych. W tym celu potrzebne są specjalistyczne świece Hopi lub Konchy. Osoba poddawana zabiegowi kładzie się na boku, na miękkiej poduszce. Pierwszym krokiem jest masaż małżowiny usznej z pomocą kremu nawilżającego lub olejków eterycznych. Następnie, głowę okrywa się papierem, pozostawiając jedynie otwór na ucho.

Osoba przeprowadzająca zabieg zapala świecę i umieszcza ją w uchu relaksującej się osoby. Świecowanie uszu zwalcza nadmiar woskowiny, eliminuje bakterie, a także dostarcza do organizmu cennych mikroelementów. Blaszka w środku świecy służy do wyciągania i gromadzenia toksyn oraz zanieczyszczeń z ucha. Dolna część świecy nie spala się, dzięki czemu, nie zachodzi ryzyko poparzenia. Na świecy zaznaczona jest linia, po osiągnięciu której zabieg jest kończony.

Jakie korzyści oferuje świecowanie uszu?

Technika świecowania uszu pozwala pozbyć się nadmiaru zalegającej woskowiny. Jednocześnie, wyciąga z ucha niebezpieczne bakterie, które często są przyczyną infekcji zatok oraz gardła. Sam zabieg ma niezwykłe właściwości relaksacyjne. Do produkcji świec często wykorzystuje się zapachowe olejki eteryczne, co zapewnia dodatkowe atuty podczas zabiegu świecowania.

Warto nadmienić, że technika ta jest stosowana od wielu setek lat. Nie brakuje licznych dowodów na poparcie prozdrowotnych właściwości tego zabiegu. Świecowanie uszu jest zalecane osobom cierpiącym na silny i długotrwały stres oraz zespół przewlekłego zmęczenia. W ten sposób można doznać głębokiego relaksu oraz uczucia harmonii w całym ciele. Z zabiegu świecowania uszu często korzystają osoby mające przewlekłe problemy z zatokami. To niezwykle skuteczna metoda, którą można zażegnać uporczywie nawracające infekcje.

https://auraherbals.pl/produkty/konchy-candica-5par-opak/

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds