„Doktor Martin” – angielski serial na jesienne dni

„Doktor Martin” – angielski serial na jesienne dni

Lubicie angielskie seriale? Jeśli tak, to macie teraz okazję pooglądać serial, który od kilkunastu lat bawi i uczy. Serial Doktor Martin jest dostępny przez sześć dni tygodnia na kanale ATM. Rozrywka.

Świetnie zapowiadający się lekarz, chirurg, nagle porzuca karierę zawodową w Londynie i przenosi się do małego miasteczka na wybrzeżu Kornwalii. Różnice cywilizacyjne, poglądy, sposób pojmowania świata jest zdecydowanie inny w środowisku lekarskim Londynu, a inna wśród ledwo wiążących koniec z końcem mieszkańców nadmorskiego Portwein. Wprawdzie w miasteczku jest lokalna stacja radiowa, i większość mieszkańców porusza się samochodami oraz posiada telefony komórkowe, to sposób pojmowania medycyny jest wśród mieszkańców Portwein tak różny, że dochodzi na tym tle do ogromnej ilości nieporozumień.
To świetny serial o tym, jak trudno przekazać informacje o swoich dolegliwościach lekarzowi i jak mało wiemy o tym, jak działa nasz organizm. Jak wszystkie popularne angielskie seriale także i ten zawiera sporą dozę typowego angielskiego humoru.

Serial Doktor Martin

Doktor Martin zaczął być wyświetlany w 2004 roku. Przez ten czas udało się nakręcić 9 serii po 8 odcinków każda. Realizatorzy zapowiedzieli jeszcze serię dziesiątą i zapewniają, że więcej nie będzie. Serial był kręcony głównie w miasteczku Port Isaac, to na wybrzeżu Kornwalii, której klify obmywają wody Morza Celtyckiego. Jeśli macie ochotę na spacer, to wystarczy w Google Earth wpisać nazwę i postawić ludzika na żółtej linii. Dzięki serialowi Doktor Martin miasteczko stało się znane i jest jedną z atrakcji turystycznych. Tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=67x9rQKFIew możecie zobaczyć co mówią mieszkańcy miasteczka o serialu.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Miasteczko Port Issac

Malutkie domy z epoki, idealnie przystają do problemów, z którymi na co dzień zmagają się mieszkańcy regionu. Rozrywek w miasteczku, które liczy tysiąc mieszkańców, też niezbyt wiele. Spotkania w pubie przy piwie, trochę rolnictwa, jakieś zawody z udziałem uczniów lub wyścigi rybackich łodzi to tło serialu. Oczywiście zjawiskowe widoki z nadmorskich klifów piękne są o każdej porze roku, ale w lecie jest trochę cieplej.

Głównym wątkiem są problemy doktora z pacjentami i skomplikowane relacje doktora z Luizą. Pies odgrywa także kapitalne znaczenie. Serial Doktor Martin, jak większość angielskich produkcji, ogląda się z przyjemnością. Anglojęzyczni potrafią patrzeć na siebie z dystansem i żartować z własnych przywar.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Gazeta Senior wydanie listopad 11/2020

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds