Na Gali otwarcia festiwali aktorstwa i reżyserii filmowej

Na Gali otwarcia festiwali aktorstwa i reżyserii filmowej

W Centrum Wystawowym od Gali zaczęły się festiwale aktorstwa i reżyserii filmowej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Gala otwarcia Festiwalu Aktorstwa Filmowego

Gali

gwiazdy jeżdżą limuzynami, fot.© Jerzy Dudzik

Licznie przybyli zaproszeni goście i wypełnili szczelnie salę audio wizualną w Centrum Wystawowym przy Hali Stulecia. Już godzinę wcześniej przychodziły pierwsze pary. Goście honorowi i laureaci przy błysku fleszy zjawili się kilka minut przed dziewiętnastą trzydzieści. Sporo kreacji wieczorowych, zwiewnych jak przystało na taki piękny i ciepły sierpniowy wieczór.

Zaproszenia na galę w tym roku były do otrzymania nie tylko w kasach Och kino, ale też w Klubach Seniora i Wrocławskim Centrum Seniora. Na Gali w większości zjawiła się publiczność w wieku senioralnym.

Galę poprowadzili Anna Samusionek i Zbigniew Zamachowski. O nominowanych do nagród aktorach i reżyserach przeczytacie tutaj.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Nagrody na Gali otwarcia

Gali

reżyser Janusz Majewski, fot.© Jerzy Dudzik

Statuetką Super Diament został nagrodzony reżyser Janusz Majewski. Laureat samodzielnie odebrał wyróżnienie, choć to już 90 wiosen na karku. Przytuliła z zachowaniem norm sanitarnych Platynowego Szczeniaka Grażyna Szapołowska. Pamiętacie jej rolę w Czterdziestolatku?

Zbigniew Zamachowski postawi na fortepianie Kryształowego Dzika Festiwalu Reżyserii Filmowej za twórcą współpracę aktora z reżyserem.

Nagrody wręczali wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur i Stanisław Dzierniejko dyrektor festiwali.

Reklama Reklama PolisyTravel

Joanna Trzepiecińska

Po rozdaniu nagród zaczęła się część artystyczna. W tym roku wystąpiła Joanna Trzepiecińska w swoim autorskim programie  „Żarcik à propos” . Piosenki w wykonaniu pani Joanny Trzepiecińskiej były nagradzane gromkimi brawami. Wyszperane w szufladzie poetyckie teksty znanych i lubianych autorów Przybory, Hemara, Tuwima o delikatnym zabarwieniu erotycznym bawią niezmiennie publiczność. Ciepła wdówka na zimę tutaj posłuchacie jednej z piosenek z programu.

Nie dziwią gromkie brawa po każdym utworze. Gra słów, delikatne żarty i anegdoty cieszyły zgromadzonych nie mniej niż same piosenki. Na zakończenie żywiołowe Tico tico  tutaj zobaczycie.

W ciepły sierpniowy wieczór z uśmiechami na twarzy i radością w sercu towarzystwo rozjeżdżało się do domów lub siadali sobie jeszcze na ławeczkach przy pergoli, by popatrzeć na kolory świateł fontanny.

Przeczytaj także jaki jest program festiwali

Dwa filmowe festiwale. Darmowe wejściówki

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds