Najlepsze kryminały na jesień, nie tylko dla seniorów!

Najlepsze kryminały na jesień, nie tylko dla seniorów!

Na długie jesienne wieczory wybraliśmy najlepsze kryminały. Są to historie bardzo klimatyczne i wciągające. Zapraszamy na Wyspy Szetlandzkie, do Poznania z przeszłości, do nadmorskiego domu i w kilka innych ciekawych miejsc. Poznajcie bohaterów postawionych w trudnych, życiowych sytuacjach. Razem z nimi rozwiążecie fascynujące zagadki kryminalne.

Więzy krwi, Hanna Greń

Więzy krwi to kryminał o zwykłych ludziach, którzy uwikłali się w mroczne sekrety. W Świercznicy znalezione zostaje ciało młodej kobiety, która została zgwałcona i uduszona. Nie zdołano ustalić sprawcy.
Dioniza Remańska, prowadzi prywatne dochodzenie w tej sprawie, ale mieszkańcy niewielkiej miejscowości są mało rozmowni. Wkrótce przekonuje się, że miejscowi kłamią, a odkrycie prawdy sprawi, że ich spokojne dotąd życie już nigdy nie będzie takie samo.
Dramat zwykłych ludzi, ciekawe śledztwo i zaskakujący finał. Wszystko to w drugim tomie serii z Dionizą Remańską.

Reklama Reklama PolisyTravel

Grząska ziemia, Ann Cleeves

Brytyjska pisarka Ann Cleeves przenosi nas w samo serce szetlandzkiej zimy. Ulewne opady powodują osunięcie się ziemi, która pędzi w dół zbocza. Na pobliskim cmentarzu komisarz Jimmy Perez bierze udział w pogrzebie. Widzi, jak lawina błota uderza w dom. Wszyscy są przekonani, że nikt w nim nie mieszkał, ale Perez odnajduje w zniszczonym wnętrzu ciało kobiety. Miała na sobie czerwoną, jedwabną sukienkę, zupełnie niepasującą do srogiej zimy. Okazuje się, że kobieta była martwa, zanim osuwisko uderzyło w gospodarstwo.

Siódmy tom „Serii Szetlandzkiej”, kultowego cyklu kryminalnego.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Zaśpiewaj mi kołysankę, Ryszard Ćwirlej

Ryszard Ćwirlej to mistrz kryminałów retro, laureat najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej literaturze kryminalnej. Czytelnicy cenią go za realizm zarówno w opisywaniu postaci, jak i zdarzeń oraz miejsc akcji.
Zaśpiewaj mi kołysankę, kryminał z serii o Antonim Fischerze, przenosi czytelników do Poznania z 1922 r. Łączą się tu trzy sprawy. Porwanie ośmioletniej dziewczynki, zabójstwo mężczyzny w centrum miasta oraz zaginięcie szpiega składają się na historię, która nie da się łatwo zapomnieć. Ponadto jest to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które niegdyś wstrząsnęły Poznaniem.

Zastraszeni, Joanna Dulewicz

W najnowszej książce Zastraszeni Joanna Dulewicz przenosi czytelnika w świat zbrodni, które dzieli trzydzieści lat, a łączy niemal wszystko…
Młody policjant Patryk Wroński ma poprowadzić wyjątkowo trudną sprawę. W województwie świętokrzyskim na przestrzeni kilku miesięcy zostają odnalezione kolejne fragmenty ludzkiego ciała. Trop prowadzi do byłego ormowca, którego 30 lat wcześniej podejrzewano o dokonanie podobnej zbrodni. Ofiarą był wówczas brat inspektor Leny Chmiel – przełożonej Wrońskiego.
Kontynuacja Zakłamanych – powieści, którą polecają Robert Małecki, Magda Stachula oraz Marta Guzowska.

Nikt się nie dowie, Agnieszka Pietrzyk

Często ci, którzy zdają się wieść idealne życie, tak naprawdę szczęśliwi są tylko pozornie…
Borys Rottman, bohater thrillera Nikt się nie dowie Agnieszki Pietrzyk, jest odnoszącym sukcesy pisarzem kryminałów. Pewnego dnia, pod tarasem domu znajduje ciało swojej żony. Czy Malwina jest ofiarą nieszczęśliwego wypadku czy… morderstwa? A może postanowiła popełnić samobójstwo? Im bliżej poznajemy rodzinę Rottmanów, tym więcej zła w niej dostrzegamy. Na jaw wychodzą rodzinne brudy, tajemnice ukrywane przez lata, romanse, zdrady, nieuczciwe biznesy.
Nikt się nie dowie to fascynujący thriller o rodzinnych sekretach.

Artykuł sponsorowany

Wiele ciekawych propozycji książkowych znajdziesz w zakładce KSIĄŻKI KLIKNIJ TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds