Odkurzacz dla osób starszych – jaki wybrać?

Odkurzacz dla osób starszych – jaki wybrać?

Osoby starsze lub cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości lub choroby potrzebują odpowiednio dobranego sprzętu sprzątającego, który pomoże im utrzymać dom w czystości. Nie zawsze chcą one oddać sprzątanie w ręce innych osób.

Odkurzacz dla starszej osoby

Odkurzacz, którym posługiwać miałaby się osoba starsza, przede wszystkim nie powinien być zbyt ciężki. Powinno się go bez trudu przenosić, chować, i dobrze jest, jeśli przy okazji nie zajmie wiele miejsca. Na portalu Dom w porządku znaleźć można propozycje bardzo kompaktowych i prostych w obsłudze urządzeń. Lekkość i prostota to jednak nie jedyne cechy, które powinien posiadać model urządzenia dla osób starszych. Przede wszystkim proste powinno być jego prowadzenie ograniczające konieczność schylania się. Najlepszym rozwiązaniem pod tym względem są więc odkurzacze pionowe, których prowadzenie wymaga stosunkowo niewiele wysiłku. Jeśli urządzenie wyposażone jest dodatkowo w nowoczesną, giętką rurę, schylanie się może być zupełnie zbędne. Dzięki temu odkurzaczem pionowym bez problemu można odkurzać pod kanapą i w innych trudno dostępnych miejscach.. Warto zrezygnować z modeli z krótką rurą lub metalowym ramieniem, ponieważ ich użytkowanie będzie sprawiało starszym osobom poważnym problem. Należy natomiast szukać rozwiązań, które ograniczają konieczność wykonywania przez nich dodatkowych ruchów.

Dodatki i odkurzacz ręczny

Bardzo cennym ułatwieniem dla osób starszych są modele odkurzaczy pionowych, które posiadają moduł ręczny. Dzięki niemu można odkurzyć wszystkie trudno dostępne zakamarki bez większego problemu. Rozwiązanie to po raz kolejny eliminuje także w dużej mierze konieczność schylania się lub wykonywania jakichś gwałtownych ruchów. Z pomocą modułu ręcznego można bez wysiłku odkurzyć rogi ścian, przestrzeń przy oknach, regały, ścianę za telewizorem czy szczeliny kanap. Bardzo ważne są także świadomie dobrane końcówki do odkurzacza. Jednym z ważniejszych i bardziej cenionych przez klientów (nie tylko starszych) jest przede wszystkim elektroszczotka. Dzięki dodatkowemu wspomaganiu, jakie dają nieustannie obracające się w niej wałki z mniejszymi szczotkami, usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń np. zwierzęcej sierści, włosów czy okruchów jedzenia nie stanowi żadnego problemu. Przydają się z pewnością także wąskie końcówki, które ułatwiają odkurzanie przestrzeni za lodówką czy szczelin przy kuchennych szafkach. Wybierając odkurzacz dla osoby starszej, warto rozważyć zakup odkurzacza bezprzewodowego, który eliminuje problem plączącego się kabla, o który łatwo się potknąć w trakcie pracy.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds