Nie rezygnuj zbyt szybko! Jak Grażyna, nauczycielka historii trafiła na kurs komputerowy Akademi@60 PLUS

Nie rezygnuj zbyt szybko! Jak Grażyna, nauczycielka historii trafiła na kurs komputerowy Akademi@60 PLUS

Niemal codziennie Grażynka wracała pamięcią do czasów, gdy była nauczycielką historii w Szkole Podstawowej nr 14 im. H. Sienkiewicza. W szkole spędziła trzydzieści pięć lat, opowiadając o królach, bitwach i zmianach ustrojowych. Była niezwykle oddana i lubiana przez uczniów i rodziców. Jednak wiosną 2020 r. wszystko się nagle zmieniło. Z uwagi na wybuch pandemii COVID 19 szkoły przeszły w tryb zdalny, a ona została zmuszona do prowadzenia zajęć on-line. Był to dla niej koszmar.

Artykuł sponsorowany powstał w ramach projektu pn. „Akademi@ 60 Plus” realizowanego przez Fundację Aktywności i Edukacji Społecznej FAES.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Co prawda, mogła liczyć na pomoc córki w uruchamianiu programów do prowadzenia zajęć online, to jednak za każdym razem zaliczała wpadkę za wpadka. Albo program się rozłączył, albo ona się nie wyłączyła w odpowiednim momencie i dzieci mogły oglądać relację z jej domu przez kilka godzin. Wszystko to sprawiało, że zdecydowała się iść na emeryturę wraz z zakończeniem semestru letniego.

Czuła jednak pustkę i żal, bo spełniała się w tej pracy, ale pokonał ją komputer.

Przez rok z zazdrością słuchała jak Alinka, jej koleżanka z pracy opowiada o nowych rocznikach, o zmianach w podręcznikach i co dzieje się w szkole. W głębi duszy czuła, że powinny być tam razem. Skoro Alina daje sobie rade, to ona też powinna. Są przecież w zbliżonym wieku i razem przeszły przez gorsze nieszczęścia niż konieczność obsługi komputera. Alinka zachęcała ja do powrotu do pracy, przypominając jej Krzysia Koniecznego, którego mama przychodziła co dwa tygodnie do szkoły z pretensjami o zbyt niskie stopnie syna. Gdy inni nauczyciele reagowali złością, pokazując jego absencję, tylko Grażynka potrafiła zdiagnozować przyczyny problemów ucznia i pomóc mu w uporaniu się z zaległościami spowodowanymi wagarami. Grażynka doskonale pamiętała, jak mówiła Krzyśkowi, żeby się nie poddawał, bo nikt nie urodził się Alfą i Omegą. To kwestia treningu i pracy. Z perspektywy czasu wydawało jej się to trochę zabawne, bo sama przy pierwszych trudnościach zrezygnowała. Gdy uświadomiła to sobie, aż parsknęła ze śmiechu i w jednej chwili zadzwoniła do córki z prośbą o pomoc w znalezieniu kursu komputerowego, ale adresowanego do seniorów. Po tygodniu Grażynka rozpoczęła udział w projekcie „Akademi@60 PLUS”, w czasie którego nauczyła się obsługi komputera, poniosła swoje kompetencje w zakresie obsługi smartfona oraz poznała techniki zapamiętywania, które mogła wykorzystać dla lepszego utrwalenia materiału. Na kursie nabrała wiatru w skrzydła i poczuła, że komputer już nie jest jej taki straszny, a zajęcia on-line też mogłaby prowadzić.

Po zakończeniu szkolenia Alinka zadzwoniła do niej z informacją, że nauczycielka, która została przyjęta na jej miejsce jest w ciąży i od lutego przechodzi na macierzyński. Grażynka nie wahała się ani chwili tylko zadzwoniła do dyrektora z propozycją, czy nie przyjąłby jej ponownie. Andrzej nie krył zadowolenia z jej powrotu do szkoły. Wiedział, że jest doskonałym fachowcem i tylko lęk przed nieznanym spowodował, że zrezygnowała z tego, co wychodziło jej najlepiej. Kurs komputerowy sprawił, że przezwyciężyła swoje bariery i mogła pomagać innym, tak jak kiedyś pomogła Krzysiowi Koniecznemu.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Cyfrowe Kluby Seniora – do 20 tys. zł na sprzęt komputerowy dla seniorów [TERMINY i WARUNKI]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds