Cyfrowe Kluby Seniora – do 20 tys. zł na sprzęt komputerowy dla seniorów [TERMINY i WARUNKI]

Cyfrowe Kluby Seniora – do 20 tys. zł na sprzęt komputerowy dla seniorów [TERMINY i WARUNKI]

Trwają dwa konkursy ofert Ministra Cyfryzacji. Placówki działające na rzecz osób starszych będą mogły za środki z dotacji kupić nowy sprzęt komputerowy dla seniorów. O dofinansowanie wspierające edukację cyfrową seniorów mogą ubiegać się samorządy, jak i organizacje pozarządowe. Na wsparcie Cyfrowych Klubów Seniora przeznaczono 12 mln zł. Jak je zdobyć?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym są „Cyfrowe Kluby Seniora”?

Minister cyfryzacji ogłosił dwa konkursy na dofinansowanie sprzętu komputerowego takiego jak tablet czy laptop, które mają służyć podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów. Konkurs ogłoszono pod nazwą „Cyfrowe Kluby Seniora”. W ramach dotacji na Cyfrowe Kluby Seniora około 600 podmiotów działających na rzecz osób starszych będzie mogło kupić nowoczesny sprzęt komputerowy dla swoich podopiecznych. Zadaniem konkursu Cyfrowe Kluby Seniora jest przede wszystkim doposażenie placówek senioralnych w niezbędne narzędzia, co ma podnieść i upowszechnić kompetencje cyfrowe seniorów. Celem jest również pokazanie możliwości, jakie niesie cyfryzacja także dla najstarszych pokoleń. Na realizację tego zadania w 2022 r. przekazano 12 mln zł. Maksymalna kwota dotacji dla jednego klubu seniora to 20 000 zł.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Cyfrowe Kluby Seniora konkursy

Cyfrowe Kluby Seniora mają wspierać walkę z wykluczeniem cyfrowym seniorów. Zadanie zostało zaplanowane w dwóch konkursach – każdy na kwotę 6 mln zł. W obu przypadkach za uzyskaną dotację będzie można kupić nowy sprzęt (tablet, laptop).

Cyfrowe Kluby Seniora konkurs dla placówek Senior+

Pierwszy konkurs na kwotę 6 mln zł został skierowanych do jednostek samorządu terytorialnego, czyli placówek „Senior +”, w tym Dziennych Domy „Senior +” i Klubów „Senior +”. Dofinansowanie na placówkę nie może przekroczyć 20 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie 30 dni od dnia ukazania się ogłoszenia na stronie internetowej Ministra Cyfryzacji – ogłoszenie ukazało się 2 września 2022 roku.

Szczegóły na temat konkursu dla placówek Senior+ TUTAJ

Cyfrowe Kluby Seniora konkurs dla organizacji pozarządowych

Drugi konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i podmiotów działających na rzecz osób starszych – maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 20 tys. zł, termin składania ofert upływa 26 września 2022 r.

Szczegóły na temat konkursu dla organizacji pozarządowych TUTAJ

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


Jeżeli interesują Cię informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Dni Seniora, senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych. Co, gdzie, kiedy?

Pieniądze dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku – przegląd źródeł finansowania UTW 2022

Program Senior+ pod lupą Najwyższej Izby Kontroli [WYNIKI AUDYTU 2022]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds