Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora – nowy sezon na ekranie

Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora – nowy sezon na ekranie

W kwietniu rozkwita nie tylko wiosenna aura, ale także program filmowych spotkań z cyklu Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora. Jakie propozycje czekają na uczestników pokazów w Kinie Nowe Horyzonty?

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora

Początek miesiąca należeć będzie do kina dokumentalnego – na ekranie zagości „Mensch”: pierwszy pełnometrażowy film o Ludwiku Hirszfeldzie w reżyserii Pawła Wysoczańskiego. Akcję budują tu inscenizacje, dzięki którym przenosimy się w rzeczywistość Hirszfelda oraz nieprezentowane nigdy wcześniej materiały archiwalne i wypowiedzi naukowców. W gatunku dokumentu porusza się również nagrodzone Oscarem, „20 dni w Mariupolu”: mrożący krew w żyłach obraz wojennej rzeczywistości, gdzie chaos i śmierć stały się codziennością. Tematykę historii i czasów wojny odbija także wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady. Uhonorowana dwoma Oscarami (Najlepszy dźwięk, Najlepszy film międzynarodowy) „Strefa Interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Kino niezwykle przeszywające i spełnione artystycznie.

Druga połowa kwietnia obiera kurs na nieco lżejszą tematykę i obyczajowe dramaty. Wśród filmowych propozycji odnajdziemy m.in. nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem „Czerwone niebo” Christiana Petzolda. W rozgrywającej się nad Bałtykiem historii, niemiecki reżyser kolejny raz z dużym wyczuciem, zagłębia się w ludzkie emocje. W programie pojawi się także nowy film twórcy „Lisbon Story” i „Nieba nad Berlinem”. „Perfect Days” Wima Wendersa to historia japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności. W efekcie otrzymujemy ujmującą medytację nad prostotą i pięknem życia. Kwietniowe spotkania domknie seans „Opadających liści” – tytułowa melancholia przebija się przez fabułę filmu, jednak w tej słodko-gorzkiej opowieści o poszukiwaniu bliskości, jest równocześnie miejsce na humor, wzruszenie i głęboki humanizm.

Program seansów – Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora

3 kwietnia, środa

„Mensch” + spotkanie z reżyserem

reż. Paweł Wysoczański / Polska 2024 / 80’

5 kwietnia, piątek

„20 dni w Mariupolu”

reż. Mstyslav Chernov / Ukraina 2023 / 94’

10 kwietnia, środa

„Strefa interesów”, reż. Jonathan Glazer / Wielka Brytania, Polska, USA 2023 / 106’

12 kwietnia, piątek

„Pamięć”, reż. Michel Franco / USA, Meksyk, Chile 2023 / 99’

17 kwietnia, środa

„Biała odwaga”, reż. Marcin Koszałka / Polska 2023 / 116’

19 kwietnia, piątek

„Czerwone niebo”, reż. Christian Petzold / Niemcy 2023 / 103’

24 kwietnia, środa

„Perfect Days”, reż. Wim Wenders / Japonia, Niemcy 2023 / 123’

26 kwietnia, piątek

„Opadające liście”, reż. Aki Kaurismäki / Finlandia, Niemcy 2023 / 81’

Gdzie kupisz bilety

Pełny program cyklu „Nowe Horyzonty dla Seniorki i Seniora” – kliknij TUTAJ

Bilety na seanse do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl


Jeżeli interesują Cię propozycje w Kinie dla Seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco  Zapisz się do Newslettera


„Opadające liście”:  humanistyczna opowieść miłosna o dwóch samotnych i zagubionych duszach [w kinach od 9 lutego]

Film CZERWONE NIEBO nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem [w kinach od 5 kwietnia]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds