Nowy sezon w operze wrocławskiej

Z lekkim opóźnienie zaczyna się nowy sezon operowy we Wrocławiu.

W październiku będzie można zachwycać się wystawieniem Madame Butterfly, balet pokaże Copellię, a dla najmłodszych lubiany Sid, wąż który chciał śpiewać. Na koniec października dwa razy Eugeniusz Oniegin z Joanną Zawartko w partii Tatiany. W listopadzie już w normalnym rytmie ponad dwadzieścia przedstawień. W grudniu premiera Trubadura we współpracy z Łotewska Operą Narodową i Baletem z Rygi. Na koniec roku spektakl Bal u księcia Orłowskiego z Aldoną Jankowską w roli księcia.
W nowym roku czekają nas ciekawe wydarzenia. W lutym Zaczarowany czarodziejski flet, widowisko multimedialne, na bazie utworu Mozarta z kostiumami Zofii de Inez. W marcu czeka nas ciekawe wydarzenie. Rodion Szczedrin: Suita Carmen/ Manuel de Falla: El amor brujo w choreografii: Jaceka Tyskego/Roberta Bondary. To przepiękna muzyka, a jaki będzie balet? Czekamy z niecierpliwością razem z Magdaleną Ciechowicz nową kierownik baletu.
W kwietniu we współpracy z Thetare Champs-Elysées w Paryżu Gioacchino Rossini: La Cenerentola w reżyserii Iriny Brook, scenografia: Noëlle Ginefri, kostiumy: Sylvie Martin-Hyszka.
Na Dzień Dziecka Anna Seniuk przygotuje przedstawienie dla najmłodszych Pchła Szachrajka. Na koniec sezonu super widowisko w Hali Stulecia Faust.
Po ponad dwudziestu latach nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Opery Wrocławskiej. Panią profesor Ewę Michnik, zastąpił Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Na konferencji prasowej nowy dyrektor zapowiedział, że zamierza zrealizować plan rozbudowy opery i marzy mu się budowa muszli koncertowej na placu Wolności. Zapowiedział także ścisłą współpracę z Narodowym Forum Muzyki.
Zapowiada się ciekawy sezon operowy we Wrocławiu. Będzie trochę inny od poprzednich, choć zobaczymy i posłuchamy i Skrzypka na dachu i Jezioro łabędzie, będą klasyki, ale też trochę nowości.

DSC_3723 Nowy sezon w operze wrocławskiej _DSC0264 _DSC7154 _DSC3841 _DSC5701

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds