Opaska bezpieczeństwa dla seniora od SiDLY. Lider rynku sprzętu medycznego – Timago i lider teleopieki w Polsce – SiDLY łączą siły dla seniorów

Opaska bezpieczeństwa dla seniora od SiDLY. Lider rynku sprzętu medycznego – Timago i lider teleopieki w Polsce – SiDLY łączą siły dla seniorów

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą życiową każdego człowieka. Dzięki niemu codzienne funkcjonowanie staje się spokojniejsze i wymaga mniej stresu oraz niepewności. Szczególną grupą, która narażona jest na zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa są seniorzy. Często rodzina nie jest w stanie dać im odpowiedniej opieki przez całą dobę. Z pomocą przychodzi tutaj nowoczesne rozwiązanie, czyli opaska SiDLY. Powstała ona z troski o bezpieczne życie i zdrowie seniorów.

Materiał reklamowy Timago 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Producent i dystrybutor sprzętu medycznego Timago oraz SiDLY łączą siły w dbaniu o bezpieczeństwo seniorów

Dystrybutor, a także producent sprzętu medycznego Timago oraz SiDLY mają jeden wspólny cel, jakim jest pomoc seniorom. Pionierska opaska telemedyczna jest produktem firmy SiDLY, która współpracuje z Timago. Owoce tego wspólnego działania przekładają się na polepszenie codziennego funkcjonowania seniorów. Dzięki opasce SiDLY, opieka medyczna jest zagwarantowana każdej osobie, która ją nosi. Wspomniane wcześniej polskie firmy razem wspierają rozwiązania, które szybko dostarczają odpowiednie informacje o stanie seniora do personelu medycznego. W sytuacjach zagrożenia zdrowia a nawet życia, opaska telemedyczna jest niczym czuwający anioł stróż. Bezpieczeństwo osób starszych, które noszą opaskę SiDLY jest z pewnością większe, niż seniorów przebywających samych bez owego urządzenia medycznego.

Historia powstania i skuteczność SiDLY

Opaska SiDLY, którą zakłada się na nadgarstek została stworzona w Polsce przez Panią Edytę Kocyk. Pomysł na to urządzenie wziął się z wdzięczności i miłości do chorującej na demencję babci Pani Edyty. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, każdy może zapewnić bezpieczeństwo bliskim jego sercu seniorom. Od października 2020 SiDLY zostało wpisane do wojewódzkiego rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą jako NZOZ Przychodnia Telemedyczna.

Dzięki SiDLY, senior może mieszkać sam ze świadomością, że w sytuacji zagrożenia życia odpowiednio szybko przyjedzie do niego pomoc. Dodatkowo odciąża to psychicznie rodzinę, która martwi się mniej, czy wszystko w porządku u ukochanej mamy, taty, babci lub dziadka. W efekcie osoba starsza może przebywać we własnym domu czy mieszkaniu, a nie np. w domu opieki, które jest rozwiązaniem dla samotnych seniorów, ale nie jest w stanie zapewnić jednego – tego, aby senior jak najdłużej przebywał we własnym środowisku, które przecież tak dobrze zna i rozumie.

Pewność wezwanego personelu medycznego przez opaskę SiDLY wprowadza spokój w życie seniora a także jego najbliższego otoczenia, co jest bardzo dużą pomocą. Stosowana jest ona obecnie szczególnie w Polsce, ale także innych krajach, co tylko potwierdza jej skuteczność. Używana jest w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Austria, Portugalia oraz Wielka Brytania. Łączna liczba seniorów używających SiDLY wnosi ponad 40 tysięcy. Ponad 2000 akcji ratowniczych zostało zainicjowane przez ową opaskę. Pokazuje to skuteczność jej działania w krytycznych momentach ludzkiego życia.

W jaki sposób działa opaska SiDLY?

Inżynieria i informatyka są podstawą funkcjonowania SiDLY. Posiada ona przycisk SOS, którego naciśnięcie powoduje łączenie się opaski z ratownikiem medycznym. Co w sytuacji, kiedy osoba nie jest w stanie sama wcisnąć SOS, ponieważ straciła przytomność i upadła? W takiej sytuacji SiDLY automatycznie wykonuje połączenie z placówką medyczną. Telecentrum medyczne otrzymuje szereg informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta i może odpowiedzieć stosowną interwencją. Dodatkowo, za pomocą zainstalowanej aplikacji mobilnej na telefonach osób z rodziny, zostaną one poinformowane o zdarzeniu. Opaska SiDLY posiada dwustronną komunikację głosową, służącą do rozmowy z dyspozytorem telecentrum. Co ważne, dzwonić można również w przypadku braku zasięgu.

Opaska bezpieczeństw od SiDLY

Dużym plusem takiej opieki medycznej jest to, że centrum medyczne zna swojego podopiecznego, noszącego SiDLY. Pozwala to zdecydowanie w lepszej ocenie sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia. Udar, zawał i upadek to najczęstsze przyczyny interwencji telecentrum medycznego SiDLY.  Bardzo ważne jest, że opaska posiada wbudowany GPS. Skutkuje to przyjazdem ratowników w odpowiednie miejsce nawet wtedy, gdy senior stracił przytomność lub nie jest w stanie powiedzieć gdzie się znajduje.

Poczucie bezpieczeństwa od SiDLY

Wszystkie opisane powyżej mechanizmy działania opaski medycznej dla seniorów, gwarantują im zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Stosowanie tego innowacyjnego rozwiązania umożliwia starszym, samotnie mieszkającym osobom stałą opiekę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku.

Opaska bezpieczeństwa od SiDLY Zdecydowanie warto nabyć takie urządzenie dla siebie lub sprawić prezent w postaci gwarancji bezpieczeństwa bliskiej osobie.

Skuteczność teleopieki SiDLY w Polsce. RAPORT 2022

Profesjonalistom i samorządom zainteresowanym opaską bezpieczeństwa SiDLY polecamy Raport na temat skuteczności teleopieki świadczonej przez telecentrum SiDLY na rzecz użytkowników opaski w 2022 r. W Polsce już ponad 600 gmin korzysta z teleopieki medycznej SiDLY. Link do raportu TUTAJ.

A gdzie jeszcze można będzie kupić opaskę SIDLY? Timago to dystrybutor sprzętu medycznego współpracującego z niemalże wszystkimi sklepami medycznymi w kraju i to właśnie tam będzie można zakupić opaskę i przestać się martwić o zdrowie i życie naszych najbliższych.

Poradnik opracowany został we współpracy z firmą Timago dystrybutorem i producentem sprzętu medycznego.  Zamówienia, porady dot. sprzętu medycznego, w tym opaski SiDLY pod numerem telefonu: +48 33 499 50 00


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Skuteczna tlenoterapia w domowym zaciszu? [Koncentrator tlenu]

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne Timago – wszystko, co musisz wiedzieć jako opiekun

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds