Skuteczna tlenoterapia w domowym zaciszu? [Koncentrator tlenu]

Skuteczna tlenoterapia w domowym zaciszu? [Koncentrator tlenu]

Przesilenie jesienno-zimowe to czas decyzji, dotyczących zarówno wyboru wydajnego ogrzewania, jak i skutecznego wsparcia naszego zdrowia. Spadek temperatury otoczenia oraz smog utrudniają prowadzenie aktywnego trybu życia. Zła jakość wdychanego powietrza to efekt obecności tlenków azotu czy dwutlenku siarki, co nie tylko osłabia nastrój, ale jest również źródłem infekcji dróg oddechowych, bólu głowy, podrażnienie skóry, kaszlu, czy zapalenia spojówek.
Według badań Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie fatalna jakość powietrza przekłada się na współistnienie chorób, które w naszym kraju powodują przedwczesną śmierć nawet 44 tysięcy osób. Nie daj się złapać smogowi i innym szkodliwym substancjom – postaw na sprawdzoną formę tlenoterapii na koniec dnia.

Materiał reklamowy Timago

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Tlenoterapia w domu – kluczowe atuty

Korzystanie z koncentratora tlenu nie pochłania dużo czasu, przez co stanowi nowoczesny i wygodny sposób na poprawę samopoczucia. Zasada działania urządzenia to dostarczaniu organizmowi czystego tlenu. Koncentrator tlenu można postawić praktycznie wszędzie, a jego instalacja i obsługa nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani pomocy zawodowego technika.

Korzyści należy też upatrywać w odczuwalnej poprawie oddechu, gdzie istotną rolę odgrywają częstotliwość, lekkość i płynność. Faktem jest, że zwiększona emisja czystego tlenu nie tylko koryguje samopoczucie, ale także wspomaga wydajną aktywność fizyczną czy poprawia koncentrację. Jest to również skuteczna metoda walki ze stresem. Koncentrator tlenu może więc obniżyć ryzyko wystąpienia depresji czy stanów lękowych.

Koncentrator tlenu – zasada działania

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które dostarcza tlen. Koncentrator pobiera powietrze z otoczenia, w skład którego wchodzi wspomniany tlen (21 proc.), azot (78 proc.) oraz śladowe ilości innych gazów (ok. 1 proc.). Następnie urządzenie absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu użytkownika trafia tlen w stężeniu przekraczającym 90 proc. – mówimy wówczas o tlenie medycznym. Sprzęt dodatkowo filtruje, oczyszcza i – jeżeli wyposażony jest w specjalny pojemnik – nawilża podawany tlen.

Czym jest nowoczesny koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to urządzenie o stałym bądź przenośnym zasilaniu, które wymaga niewielkiego skrawka przestrzeni oraz wody.

Warto wiedzieć, że rozwiązanie to w dużym stopniu pomaga osobom cierpiącym na niewydolność krążenia, choroby serca, astmę czy nawet nowotwór płuc. Może sprawdzić się w sezonie infekcji z uwagi na działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Istotną rolę odgrywa w procesie usuwania toksyn z organizmu, co szczególnie istotne w przypadku mężczyzn cierpiących na problemy z erekcją, nadwagę lub wysoki poziomem cholesterolu.

Koncentrator tlenu można bez problemu stosować jako wsparcie w kosmetyce. Służy on bowiem do skutecznej walki z procesem starzenia. Może również pomóc osobom aktywnym fizycznie w procesie oczyszczania organizmu z produktów przemiany materii.

Koncentrator wspomaga leczenie choroby COVID-19. Potrzebny koncentrator tlenu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Kto nie powinien korzystać z tlenoterapii?

Tlenoterapia nie jest wskazana dla osób cierpiących na wieńcową chorobę serca. To także niekorzystne rozwiązanie w przypadku uszkodzenia płuc, częstych ataków padaczki, jak również nieleczonej odmy opłucnowej. Dodatkowo tej formy lecznictwa nie powinny stosować kobiety w ciąży.

Koncentratory od TIMAGO – doskonały efekt w nowoczesnym wydaniu

Nowatorskie koncentratory uznanej marki Yuwell to gwarancja najwyższej jakości oraz atrakcyjnej ceny. Firma TIMAGO posiada prawa do autoryzowanej dystrybucji koncentratorów marki Yuwell. Produktów, które wykonano z niezawodną precyzją i wsparto profesjonalnym serwisem. Tylko doświadczony i rzetelny dostawca może zapewnić urządzenia do podjęcia skutecznej tlenoterapii, dającej maksymalną satysfakcję oraz najwyższą skuteczność.

Szeroki wybór koncentratorów marki Yuwell od Timago TUTAJ 

Akademia Oddechu TIMAGO

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wyjątkowej kampanii, która już wkrótce zagości na terenie całego kraju. Dedykowana ekipa odwiedzi sklepy medyczne w całym kraju, na początek Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Szczecin. Podczas każdego spotkania specjaliści zapoznają seniorów z dedykowaną ofertą, przedstawią korzyści, a także pokażą unikatowe modele produktów. Aktualny harmonogram będzie dostępny na stronie www.timago.com

Poradnik opracowany został we współpracy z firmą Timago dystrybutorem i producentem sprzętu medycznego.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco!  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Potrzebny koncentrator tlenu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Inhalator na jesienne przeziębienie dla seniora. Typy inhalatorów. Najważniejsze parametry

Kiedy chrapanie staje się chorobą – wylecz bezdech senny z aparatem CPAP

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds