Pobyt kuracyjny dla seniora. Dlaczego warto skorzystać z prozdrowotnego wyjazdu? [Park Hotel KUR&SPA]

Pobyt kuracyjny dla seniora. Dlaczego warto skorzystać z prozdrowotnego wyjazdu? [Park Hotel KUR&SPA]

Wczasy prozdrowotne to idealna forma wypoczynku dla osób borykających się z senioralnymi dolegliwościami. Pobyt kuracyjny łączy w sobie przyjazną atmosferę, piękne otoczenie przyrody oraz dbanie o zdrowie. Indywidualnie dobrane zabiegi umożliwią polepszenie sprawności ruchowej, mentalnej oraz dodadzą sił witalnych. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z kuracji dla seniorów w Park Hotel KUR&SPA w Świeradowie-Zdroju.

Materiał Reklamowy Park Hotel KUR&SPA

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Pobyt kuracyjny – dlaczego warto?

Emerytura to idealny czas na podreperowanie zdrowia. To czas, w którym można odpocząć i odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Polsce. Warto skorzystać z kuracji zdrowotnych z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na otoczenie, a są w Polsce miejsca, które zapierają dech w piersiach i pozwolą zapomnieć o troskach dnia codziennego. Zmiana otoczenia ułatwia zawarcie nowych znajomości. Wyjazd spędzony z osobami w podobnym wieku przyniesie mnóstwo pięknych wspomnień, a wzajemne wsparcie może zaowocować dłuższą przyjaźnią. Pobyt w hotelach z zabiegami to indywidualne podejście dostosowane do potrzeb kuracjuszy. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego pakiet zabiegów dobierany jest po konsultacji z lekarzem. To bardzo istotne, ponieważ indywidualne podejście umożliwia szybszą regenerację organizmu. Pobyt kuracyjny w hotelu może się odbyć w dogodnym miejscu i terminie.


Jest to ogromna przewaga kuracji w hotelach nad sanatoriami NFZ. Czas oczekiwania na sanatorium z NFZ jest bardzo odległy i z góry narzucony. Warto pamiętać, że pobyt w sanatorium NFZ nie jest bezpłatny nawet dla emerytów. W przyszłym roku planowane są kolejne podwyżki stawek za pobyt i wyżywienie w sanatorium ze skierowaniem NFZ.

Korzystaj z dobroczynnej górskiej natury!

Polska jest przepiękna. Park Hotel KUR & SPA, w którym można odbyć kuracje, znajduje się w malowniczej miejscowości Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich, które słyną z wyjątkowej przyrody. Liczne źródełka, torfowiska i bujna roślinność zachęcają do spacerów po okolicy. Zielone zakątki sprzyjają odpoczynkowi i wytchnieniu. Świeradów-Zdrój od wielu lat słynie z uzdrawiającego klimatu. W Świeradowie najczęściej wspomaga się proces zdrowienia przy dolegliwościach reumatycznych, układu krążenia, neurologicznych i układu ruchu. Sam Świeradów-Zdrój to niewielkie miasteczko, które zauroczy górskimi widokami każdego. Największym bogactwem uzdrowiska są prozdrowotne wody mineralne, przede wszystkim wody radonowe.

Zabiegi kuracyjne dla seniora w Parku Hotelu KUR&SPA Świeradów-Zdrój

Hotel jest prowadzony przez rodzinę Buczyńskich i każdy gość czuje się w tym miejscu jak w domu. W hotelu panuje bardzo przyjazna atmosfera, która sprzyja relaksowi. Oferta dla wyjazdu zdrowotnego została kompleksowo zaplanowana i umożliwia korzystanie z profesjonalnych zabiegów, zawsze po konsultacji z lekarzem.

Zabiegi wykorzystują dobra natury i są dostosowywane do potrzeb kuracjuszy. Położenie hotelu w tak wyjątkowym miejscu sprzyja korzystaniu z prozdrowotnych wód. Zabiegi kuracyjne w Hotelu Parku KUR&SPA wyróżnia szeroka gama zabiegów z wykorzystaniem wód radonowych, który jest pod tym względem wyjątkowy.

Wody radonowe w Świeradowie-Zdroju – co to takiego?

Wody radonowe ze źródeł w Świeradowie-Zdroju to wody mineralne zawierające niewielkie ilości radonu. Wody mineralne ze Świeradowa-Zdroju są bogate nie tylko w radon, ale również żelazo, fluor i magnez. Woda radonowa ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Radon to pierwiastek promieniotwórczy i jego stężenie w wodzie mineralnej ma dobroczynny wpływ na wiele dokuczliwych schorzeń. To właśnie dlatego woda radonowa słynie z właściwości uzdrawiających. Woda radonowa jako skarb natury jest podstawą wykonywanych zabiegów w czasie kuracji w Hotelu Parku KUR&SPA Świeradów-Zdrój. W czasie pobytu kuracyjnego wykorzystuje się ją w kąpielach radonowych, inhalacjach i zaleca się jej picie.

Kąpiele radonowe niosą prozdrowotne właściwości nawet do kilku miesięcy po wykonanym zabiegu. Już kilkanaście minut w wodzie radonowej pomoże zwalczyć przewlekły ból, poprawić ukrwienie narządów wewnętrznych i skóry oraz obniżyć ciśnienie. Kąpiele radonowe są polecane przede wszystkim kuracjuszom cierpiącym na miażdżycę, łuszczycę, reumatoidalne zapalenie stawów i urazy kończyn.

Zabiegi kuracyjne dla seniora obejmują również użycie wody radonowej przy inhalacjach. Inhalacje radoczynne wzmacniają one naturalną odporność kuracjuszy. Inhalacje radonowe zalecane są szczególnie przy astmie i innych chorobach układu oddechowego. Kilkunastominutowe inhalacje pomagają się zrelaksować, jednocześnie redukując napięcie i stres oraz wspomagając układ nerwowy.

Wodolecznictwo w trakcie kuracji to poza kąpielami uzdrawiającymi i inhalacjami, również picie wód mineralnych. W trakcie pobytu kuracyjnego dla seniorów warto zadbać o odpowiednie nawodnienie. Woda mineralna ma korzystny wpływ na układ krążenia. Picie wody umożliwia zmniejszenie napięcia mięśniowego i wspiera regenerację organizmu. Wody mineralne pomagają obniżyć poziom cukru we krwi oraz uzupełniają zawartość minerałów w diecie.

Zakończenie

Dodatkowo w trakcie pobytu kuracyjnego warto skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem termoterapii, czyli krioterapii lub okładów parafinowych, fizykoterapii, czy masaży. Nie bez znaczenia dla długotrwałych efektów przebytych kuracji pozostają pobyt w pięknych przestrzeniach i pokojach Park Hotel KUR&SPA, doskonała kuchnia i wytchnienie od codziennych obowiązków.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds