Pobyt wytchnieniowy dla seniora i jego opiekuna w malowniczej Porąbce

Pobyt wytchnieniowy dla seniora i jego opiekuna w malowniczej Porąbce

Pani Anna od sześciu lat nie była na urlopie ani nawet krótkiej wycieczce czy choćby w kinie. Nie ograniczają jej środki finansowe, ale opieka nad schorowaną mamą, z którą mieszka i którą w pojedynkę się zajmuje. Konieczność bycia w ciągłej czujności i gotowości poważnie osłabiły jej układ psychosomatyczny. Gdy jednak usłyszała o pobycie wytchnieniowym, poczuła nadzieję. A gdy skorzystała z niego – dużą ulgę. Bo już wie, że nie jest sama.

Pobyt wytchnieniowy to rodzaj pobytu polegający na połączeniu opieki nad osobą zależną z możliwością jej aktywizacji. Pozwala rodzinom i opiekunom na wytchnienie i odpoczynek od codziennego trudu związanego ze stałą pomocą bliskiej osobie, która wymaga pełnej uwagi, całodobowej opieki i konieczności pielęgnacji. Komu szczególnie pobyt wytchnieniowy może pomóc?

  • osobom starszym, zarówno przewlekle chorym, jak i zdrowym, ale wymagającym całodobowej opieki i wsparcia,
  • osobom mniej aktywnym ze względu na niepełnosprawność lub chorobę,
  • rodzinom, które potrzebują chwili wytchnienia od codziennych obowiązków,
  • pacjentom, których opiekunowie utracili możliwość opiekowania się bliskimi,
  • opiekunom, którzy od lat nie byli na urlopie,
  • opiekunom, którzy poświęcając cały czas osobie zależnej zaniedbali relacje z małżonkiem i dziećmi,
  • wszystkim tym, którzy potrzebują chwili na załatwienie codziennych spraw i odpoczynek.

Nie jesteś sam(a)!

Nie wszystkie ośrodki taką opiekę świadczą. Tego rodzaju wsparcie oferuje m.in. Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce. Miejsce to stara się odpowiadać na wyzwanie dzisiejszego świata w tym: zmiany demograficzne (starzejące się społeczeństwo), wypadki komunikacyjne powodujące konieczność zapewnienia wysokospecjalistycznej rehabilitacji w połączeniu z profesjonalną opieką i pielęgnacją w czasie rekonwalescencji. Dlatego właśnie Centrum TriVita stworzyło pobyty wytchnieniowe, aby sprostać przedstawionym problemom i dać możliwość „oddechu” zarówno rodzinom, jak i ich podopiecznym.

Pobyt wytchnieniowy oferowany przez Centrum TriVita w Porąbce to także propozycja spędzenia krótkiego okresu czasu w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, w otoczeniu osób, które borykają się z podobnymi problemami. Jest to również możliwość skorzystania z pomocy wyspecjalizowanej kadry ośrodka w przypadku nagłych sytuacji losowych.

W parterowym, w pełni dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku, oferują specjalistyczne usługi dla osób niesamodzielnych, które ze względu na charakter schorzenia i trudy związane z opieką nie mogą dłużej korzystać wyłącznie z pielęgnacji w domu.

Spokój, komfort i wsparcie

Centrum TriVita to malowniczo usytuowany ośrodek położony w Beskidzie Małym, z komfortowymi pokojami, w pełni przystosowanymi do potrzeb osób niesamodzielnych, z łazienką i wyjściem na własny taras, wyposażonymi w TV i bezprzewodowy internet.

Wykwalifikowana kadra zapewnia bezpieczeństwo osobom starszym i niesamodzielnym, wymagającym całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Centrum oferuje pełny zakres usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych w trybie 24h/7dni, dostęp do świadczeń zdrowotnych, podstawowe i rozszerzone zabiegi rehabilitacyjne, konsultacje lekarzy specjalistów. Znajdziemy tu pełny pakiet wyżywienia z uwzględnieniem indywidualnych diet. Możemy także zbadać o fizyczną formę, korzystając z siłowni zewnętrznej, przeznaczonej wyłącznie dla mieszkańców Centrum TriVita.

Zajęcia i terapia

Czas podopiecznych Centrum TriVita wypełniony jest szeregiem atrakcji obejmujących zajęcia: rękodzielnictwa, terapii manualnej, choreoterapii, hortiterapii, silvoterapii, muzykoterapii, hipoterapii, dogoterapii. Odbywają się także zajęcia kulinarne oraz terapia stymulująca procesy poznawcze i pamięciowe. Możliwe jest skorzystanie z pakietów przygotowanych przez Centrum Rehabilitacji, zwłaszcza w przypadkach neurologicznych (po udarach), ortopedycznych, powypadkowych czy po prostu w celu zaktywizowania seniora i skłonienia go do większego ruchu, niż ten, który ma na co dzień w domu.

Mieszkańcy mogą także skorzystać z usług Centrum Medycznego działającego na terenie Centrum TriVita, aby zrobić badania laboratoryjne czy zasięgnąć konsultacji w poradniach specjalistycznych.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds