Włochy dla seniora, tylko ze sprawdzonym biurem podróży

Włochy dla seniora, tylko ze sprawdzonym biurem podróży

Od 25 lat organizują wycieczki m.in. do Włoch ze specjalną ofertą dla seniorów. Na jedną z nich wybrała się grupa emerytów z Zawiercia.

We wrześniu 2019 r. grupa seniorów z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Zawierciu spędziła 9 dni we Włoszech w miejscowości Cesenatico. Wyjazd organizowało biuro podróży Buksa Travel z Bielska-Białej. – Biuro mieliśmy sprawdzone, gdyż korzystaliśmy wcześniej z jego usług podczas wyjazdów m.in. do Albanii w 2015 r. – mówi Janina Krasoń, przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Zawierciu.

Włochy dla seniora

Jak wspominają seniorzy, podróż autokarem w obie strony nie była męcząca, bo kierowcy robili przerwy, a pilot był kompetentny, z dużą wiedzą, którą przekazywał w przystępny sposób.

Hotel seniorzy ocenili jako bardzo przyjemny, położony blisko plaży. Obsługa dbała o czystość, pokoje były sprzątane codziennie, pościel zmieniano w połowie turnusu, a ręczniki według potrzeby. – Ponieważ wszyscy pracownicy w hotelu byli z Polski, nie mieliśmy żadnych problemów z porozumiewaniem się z obsługą. Panie na recepcji były bardzo miłe, chętnie nam pomagały i udzielały cennych informacji, gdzie można zobaczyć coś ciekawego, zrobić zakupy, gdzie znajduje się miejscowy targ – opowiada Janina Krasoń.

To standard w biurze podróży Buksa Travel. I duże udogodnienie zwłaszcza dla osób starszych, które czują się pewniej i bezpieczniej, gdy mogą porozumieć się w rodzimym języku. – W dzierżawionych przez nas przez cały sezon letni hotelach, do opieki i obsługi klientów zatrudniony jest polski personel z rezydentami, kucharzami, obsługą kelnerską i pomocniczą – wyjaśnia Kuba Nieć, Prezes Zarządu biura.

Wieczór taneczny na statku

Wyżywienie obejmowało trzy posiłki dziennie. – Jedzenie w hotelu było wyśmienite. Kucharz gotował pod nasze „polskie podniebienie”, ale w menu były także typowe dania kuchni włoskiej, jak pizza, carbonara, spaghetti, lasagne itp. – wspomina pani Janina.

Wrześniowa pogoda we włoskiej miejscowości wyjątkowo dopisała. Było ciepło, ale nie upalnie, a wieczory idealnie nadawały się na spacery po promenadzie, centrum miejscowości i okolicy.

Seniorzy zwiedzili Rzym, świetnie bawili się na imprezie tanecznej podczas rejsu statkiem. Zobaczyli także San Marino, gdzie degustowali miejscowe likiery i kupowali prezenty do Polski. – Wspaniałe okazały się organizowane na miejscu wycieczki fakultatywne, szczególnie dzięki sympatycznemu i wesołemu pilotowi p. Markowi, który troszczył się o wszystkich w grupie i był bardzo uczynny – dodaje przewodnicząca PZERiI w Zawierciu.
Wycieczka była tak udana, że w tym roku seniorzy chcieli ją powtórzyć, ale niestety z powodu pandemii biuro odwołało wyjazd, więc emeryci przenieśli po prostu rezerwację na przyszły rok.

Przełóż termin – nie odwołuj podróży!

To bardzo dobry pomysł, zgodny z akcją #nie odwołuj przełóż termin, dzięki której możemy uratować turystykę przed koronawirusem. Szczegóły akcji znajdziecie pod linkiem:

Seniorze, zmień termin, nie odwołuj podróży! Jak możemy uratować turystykę przed koronawirusem

Artykuł partnerski

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds