Seniorze, zmień termin, nie odwołuj podróży! Jak możemy uratować turystykę przed koronawirusem

Seniorze, zmień termin, nie odwołuj podróży! Jak możemy uratować turystykę przed koronawirusem

Spośród różnych sektorów gospodarki na razie na pojawieniu się koronawirusa najbardziej ucierpiała turystyka i branża lotnicza. Odwoływane loty, zamykane granice sprawiają, że bardzo trudno jest nadal działać i zatrudniać pracowników. Dlatego ruszyła akcja „Zmień termin, nie odwołuj”, która ma na celu wsparcie sektora turystycznego.

O takie wsparcie zaapelował m.in. wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. W jego wpisie na Twitterze można przeczytać: „Radzimy turystom patrzeć w kalendarz i cierpliwie obserwować sytuację. Lepiej zmienić termin wyjazdu, niż odwołać wakacje – pomagamy w ten sposób branży i wspieramy gospodarkę”. Akcję wspiera również POT (Polska Organizacja Turystyczna).
Seniorzy są jedną z najliczniej podróżujących grup społecznych. Najczęściej korzystają z wczasów poza sezonem, czyli wyjeżdżają w okresie do czerwca i od września. Wielu z nich ma już zaplanowany wypoczynek na wiosenne, niektórzy też na letnie miesiące tego roku. Ostateczna decyzja o rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej zawsze należy do nas, jednak warto pomyśleć teraz o tych, którzy utrzymują się z działalności w biurach podróży. To nie tylko szefowie tych firm, ale również szeregowi pracownicy. Jeśli masowo będziemy rezygnować z zawartych umów na wypoczynek, być może zabierzemy wielu ludziom jedyne źródło dochodu. Dlatego zamiast odwoływać podróż – zmieńmy jej termin.

Sprawdź zakładkę Turystyka -Gazeta Senior

Śledźmy komunikaty

Na chwilę obecną wyjazdy z oferty Lato 2020 mają odbyć się zgodnie z planem. Zachęcamy zatem do śledzenia oficjalnych komunikatów MSZ i GIS, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji. Prosimy również o zachowanie spokoju i rozwagi. Wakacje letnie rozpoczynają się za kilka miesięcy. Istnieje szansa, że do tego czasu stan zagrożenia epidemicznego minie, a ryzyko zakażenia koronawirusem w wielu destynacjach spadnie do minimum. Warto też zapoznać się z warunkami uczestnictwa dołączonymi do naszej umowy o zakupie imprezy turystycznej. W wielu przypadkach – w zależności od organizatora – koszt anulacji wycieczki jest stały do danego czasu. Oznacza to, że możemy na takich samych zasadach zrezygnować z wyjazdu teraz, jak i np. za miesiąc.
Przy okazji nie zapominajmy również o branży gastronomicznej, która także mocno odczuwa kwarantannę wprowadzoną na terenie całego kraju. Restauracje pozostają zamknięte, by nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania wirusa. Ruszyły zamówienia na wynos, ale to może okazać się niewystarczające, by móc przetrwać koronawirusa.

Sprawdź również: 

Sanatorium NFZ 2020 zmiany i nowe zasady skierowań

Lecznicza woda siarczkowa – dla kogo polecana? Siarkowe kąpiele, woda siarkowa do picia.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds