Poradnik dla seniora – jak wysłać paczkę najbliższym?

Poradnik dla seniora – jak wysłać paczkę najbliższym?

Urodziny, imieniny czy Dzień Dziecka – to doskonałe okazje, by obdarować najbliższych. Jednak co zrobić, gdy mieszkają w odległym mieście? Sposobem na szybką wysyłkę jest skorzystanie z usług InPostu. Jak nadać taką przesyłkę?

Materiał reklamowy InPost

Jakie są sposoby wysyłania paczek w InPost?

Z InPost możesz wysyłać taniej i szybciej paczki o dowolnych wymiarach. Każdy klient ma do wyboru dwie formy nadawania przesyłek. Jeśli chcesz skorzystać z automatu Paczkomat®, to zdecyduj się na „Szybkie Nadania”. Z kolei, aby zamówić kuriera, potrzebne będzie skorzystanie z „Managera Paczek”. Brzmi skomplikowanie? Tak naprawdę system poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć te formy usługi, wejdź na stronę https://inpost.pl/wysylam, ponieważ tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Dostępne są cztery z nich:

  • z automatu Paczkomat do automatu Paczkomat,
  • z automatu Paczkomat do domu,
  • z domu do automatu Paczkomat,
  • z domu do domu.

Po wybraniu konkretnej metody wystarczy kliknąć przycisk „Nadaję przesyłkę”. Sposób dostawy będzie już zaznaczony, dlatego w następnym kroku należy określić gabaryt paczki. Konkretne wymagane wymiary będą podane w opisie. Potem trzeba wpisać dane odbiorcy i nadawcy, zaakceptować regulamin poprzez zaznaczenie pierwszego kwadracika, a na sam koniec kliknąć przycisk „Wysyłam”.

System od razu przekieruje do platformy, na której trzeba opłacić zamówienie. Na Twój adres mailowy przyjdzie etykieta w postaci pliku PDF. Należy ją wydrukować i nakleić na paczkę. To wszystko! Teraz pozostaje jedynie umieszczenie paczki w skrytce.

Ile kosztuje nadanie paczki?

Dokładny koszt wysłania paczki zależny jest od tego, na którą metodę nadania się zdecydujesz. Jeśli wybierzesz dostawę do automatu Paczkomat, to cennik prezentuje się następująco:

  • gabaryt A – 14,69 zł,
  • gabaryt B – 15,69 zł,
  • gabaryt C – 17,39 zł.

Możesz również zdecydować się na wysłanie prezentu pod konkretny adres, czyli np. do domu swoich najbliższych. Wtedy koszt nieco wzrośnie:

  • gabaryt A – 15,79 zł,
  • gabaryt B – 17,79 zł,
  • gabaryt C – 20,99 zł.

Paczkomat – jak można odebrać paczkę?

Nie tylko Ty możesz wysłać swoim najbliższym paczkę – oni także mogą nadać ją Tobie. Co się stanie, jeśli wybiorą wysyłkę do automatu Paczkomat? W takim wypadku dostaniesz powiadomienie SMS-em lub na adres mailowy, że została do Ciebie nadana paczka. Gdy kurier umieści ją w automacie, dostaniesz kolejne powiadomienie, tym razem z kodem odbioru. Wtedy wystarczy udać się do skrytki i na ekranie wybrać opcję „Odbieram przesyłkę”. Następnie trzeba wpisać swój numer telefonu i kod odbioru z SMS-a. I to tyle. Skrytka się otworzy, a Ty możesz zabrać paczkę.

Nadawanie paczek z InPost jest proste i intuicyjne dzięki temu, że system prowadzi przez cały proces krok po kroku. Do wyboru jest kilka form wysyłki, a każda z nich będzie różniła się ceną w zależności od gabarytu paczki.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds