Praca w charakterze Opiekunki osoby w wieku zaawansowanym – historia Pani Iwony. Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE!

Praca w charakterze Opiekunki osoby w wieku zaawansowanym – historia Pani Iwony. Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE!

Na wstępie warto jasno zaznaczyć, że rola Opiekuna w sprawowaniu opieki nad osobą w wieku zaawansowanym jest kluczowa i nie sposób jej przecenić. Wielu seniorów funkcjonuje na co dzień dzięki uwadze i trosce poświęcanej każdego dnia przez osoby, które zdecydowały się na wyjazd na zlecenie na teren Niemiec. Poświęcają oni swój czas, by robić zakupy, dbać o dom seniora, spędzać z nim czas, a przede wszystkim dbać o jego zdrowie i sprawiać, by – nierzadko zmagający się z licznymi chorobami człowiek – mógł godnie funkcjonować, wciąż ciesząc się życiem.

Wzruszająca historia Pani Iwony z Tarnowa.

Zawsze wzruszają nas losy bohaterów zleceń przedstawiane przez samych zainteresowanych, którzy powróciwszy z Niemiec chętnie dzielą się z nami swoimi przeżyciami. Niekiedy są to zabawne anegdoty, innym razem historie nieco smutniejsze, ale zawsze pokazujące jak bardzo wartościowymi specjalistami w swojej dziedzinie są nasi Opiekunowie. Dowiadujmy się z tych opowieści o motywacji, dzięki której zdecydowali się na podjęcie tego typu działań. Jedną z takich historii jest ta, którą przedstawiła Pani Iwony z Tarnowa, która – co niezwykłe! –  zrezygnowała z pracy w banku, po to by zostać Opiekunką osób w wieku zaawansowanym.

Kiedy pierwszy raz otworzyłam drzwi domu seniorki zobaczyłam drobną kobietę. Juta, bo tak miała na imię moja 95-letnia podopieczna, nie wyglądała za dobrze. Mieszkała sama, czasem odwiedzały ją dwie wnuczki. Jutę rozkładało przeziębienie – na początku tak wszyscy myśleliśmy. Kiedy wyjechałam na ofertę, wszędzie szalała pandemia. Nie bałam się. Byłam zaszczepiona i przede wszystkim przestrzegałam zasad higieny. Jutę wysłałam dwa razy do lekarza. Zrobili jej test. Wyszedł negatywny. Stan zdrowia ulegał jednak pogorszeniu. Po drugiej wizycie u lekarza i ponownym teście na obecność COVID 19 okazało się, że moja seniorka ma wynik pozytywny. Juta znikała w oczach. Z każdym dniem było tylko gorzej. Lekarz – o zgrozo! – postawił na niej krzyżyk i poinformował nas, że odejdzie niebawem. Że już nic się nie da zrobić. Niestety, ja również się zaraziłam, ale czułam się dobrze i czułam, że nie mogę zostawić Juty samej na pewną śmierć! SIĘGNĘLAM PO TELEFON. Zadzwoniłam do Pani Iwony Przybyło, pielęgniarki z ATERIMA MED. Po dłuższej rozmowie, otrzymałam wiele przydatnych wskazówek. W głowie brzmiały mi wciąż słowa Pani Iwonki – jeśli nie ma lekarstwa, pozostaje tylko opieka. I opiekowałam się. Robiłam wszystko, co w mojej mocy. Wszystko, co przygotowywałam, podgrzewałam i zmieniałam konsystencję, żeby było miękkie, papkowate a tym samym łatwiejsze do połknięcia. Powoli, powoli, Juta nabierała kolorów, choć wciąż nie miała sił wstać nawet do toalety. Czasem chwytała mnie za rękę i lekko wzdychając dawała mi znak, że mi dziękuje. Kiedy miała lepsze dni, rozmawiałyśmy sobie o różnych sprawach. Lubię rozmawiać ze staruszkami. Od zawsze lepiej dogadywałam się ze starszymi osobami. Oni mają więcej do powiedzenia. Tak nam mijały dni. Juta czuła się coraz lepiej. I wiecie co? Udało się. Myślę, że bez wsparcia Pani Iwonki, nie udałoby mi się. Bardzo mi pomogła. Gdybym mogła cofnąć czas, gdybym wiedziała, że przyjadę i na dzień dobry będę miała taką sytuację, nie zmieniłabym nic. Wiem, że zrobiłam dobrze zostając przy Jucie.

Przedstawiamy historię Pani Iwony, by pokazać, że praca Opiekunki to przede wszystkim troska o drugiego człowieka. Bez wytrwałości i walki o podopieczną, opowieść ta mogłaby mieć smutny finał. Opiekunka to nie tylko osoba odpowiedzialna za realizację potrzeb podopiecznych, ale przede wszystkim, ktoś kto na co dzień kierując się dobrocią serca troszczy się o nich.

Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE

Doceniając to, co robicie na co dzień, zapraszamy Was na konferencję on-line:

OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD O NIEWYOBRAŻALNEJ MOCY!

Zapraszamy 25.05.2022 o godzinie 19:00

Zawód Opiekuna wymaga empatii, zrozumienia, otwartości, siły i przede wszystkim wiedzy. Każdego dnia, Opiekunowie ATERIMA MED sprawując opiekę nad seniorami robią wszystko co w ich mocy, a my im w tym pomagamy. Śmiało możemy powiedzieć, że to Wy jesteście naszymi bohaterami!

Podczas konferencji porozmawiamy o zawodzie Opiekuna, który – z uwagi na wciąż starzejące się społeczeństwo – z roku na rok staje się coraz bardziej istotny.

Twarzą naszej konferencji jest Pani Iwona Przybyło – mgr pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem w zakresie opieki senioralnej, Kierownik w Zespole Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED. Osoba bardzo ceniona w branży opiekuńczej.

 Zainteresowana? Więcej informacji na temat wydarzenia uzyskasz pod tym adresem: www.profesjonalniwopiece.pl

Zachęcamy do udziału w konferencji, która pozwoli na zdobycie nowej praktycznej wiedzy do wykorzystania w codziennych działaniach podczas sprawowania opieki nas osobami w wieku zaawansowanym.

Do zobaczenia 25.05.2022 godz. 19:00!

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds