Czy dywan w jadalni to dobry pomysł? Jak wybrać odpowiedni produkt?

Czy dywan w jadalni to dobry pomysł? Jak wybrać odpowiedni produkt?

Klienci naszego sklepu internetowego, często zadają nam pytanie, czy dywan w jadalni to dobry pomysł? Rozwiązanie to posiada, zarówno wady, jak i zalety. Duże znaczenie ma wysokość runa, jakie posiada dywan, który docelowo ma znaleźć się w pomieszczeniu jadalnianym.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jadalnia to miejsce, w którym spożywa się posiłki, jak również celebruje uroczystości rodzinne. Może to być osobne pomieszczenie, jak również przestrzeń znajdująca się pomiędzy salonem a kuchnią, co jest częstym rozwiązaniem w mieszkaniach typu studio i kawalerka. Wiele osób zastanawia się, czy w jadalni może znajdować się dywan? Warto pamiętać o tym, że ten element aranżacji pomieszczeń, nie jest standardowym rozwiązaniem, stosowanym w wyżej wymienionym wnętrzu. Niektóre osoby rezygnują z tego dodatku, obawiając się o trudne do usunięcia z niego zabrudzenia, które mogą wpłynąć na wygląd dywanu, znajdującego się pod stołem i krzesłami w jadalni. Warto pamiętać, że wyposażenie jadalni w dywan powinno być starannie przemyślane, ponieważ nie każdy tego typu produkt nadaje się jako ozdoba podłogi w takim pomieszczeniu. Nietrafionym pomysłem jest ozdobienie podłogi w jadalni, dywanem z bardzo wysokim runem, jak również takim, który nie może być poddawany zabiegom czyszczącym na mokro. Zachodzi wówczas obawa, że zabrudzenia lub plamy, powstałe w trakcie spożywania posiłków, mogą głęboko wniknąć w runo dywanu, powodując jego trwałe zniszczenie. Wysokie runo utrudnia skuteczne pozbycie się z niego zanieczyszczeń, co może spowodować, że dywan w jadalni stanie się siedliskiem bakterii i pleśni, jak również zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.

Czy dywan w jadalni to dobry pomysł? Jak wybrać odpowiedni produkt?

Nowoczesne dywany do jadalni mogą nadać im przytulności, jak również ciepłej, domowej aury. Dlatego też nie warto rezygnować z tej ozdoby podłogi w tym miejscu. Osoby, które zastanawiają się nad kupnem dywanu do jadalni, powinny wybrać produkt łatwy do czyszczenia. Wyrób ten bez żadnych trudności można codziennie odkurzać na sucho, jak również poddawać zabiegom czyszczenia na mokro, najlepiej piorąc w pralkach automatycznych w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Modne dywany z kolekcji Heos New, dostępne w naszym asortymencie sklepowym, posiadają bardzo niską strukturę o grubości +/- 5 mm, z którego można w szybki i efektywny sposób pozbyć się wszelkiego typu zanieczyszczeń. Zastosowanie do produkcji tych wyrobów trwałych barwników gwarantuje, że poddawanie ich praniu z użyciem detergentów, nie spowoduje zszarzenia, zmatowienia lub też wyblaknięcia kolorów. Dobrej jakości dywany do jadalni mogą być produktami utrzymanymi, zarówno w jednym kolorze, jak i posiadać efektownie prezentujące się wzory. Naszą propozycją do jadalni jest kolekcja Heos New, Modern czy Excellent. Wszystko zależy od stylu aranżacyjnego, w jakim urządzona jest konkretna jadalnia. Warto, aby ten wspaniały element wyposażenia współgrał z meblami, ozdobami i dodatkami, jakie znajdują się w jadalni, tworząc jedną, spójną całość.

dywan w jadalni

Dywan nowoczesny Excellent 01 niebieski

Jaki rozmiar powinien mieć dywan do jadalni?

Modne dywany do jadalni są dostępne w różnych rozmiarach do wyboru. Umożliwia to ich dopasowanie do metrażu danej przestrzeni, jak również wymiarów stołu. Dywany ze sztucznych włókien, które dedykowane są dekoracji podłogi w jadalni, posiadają wiele zalet. Są one doskonałą izolacją stóp od podłoża, co umożliwia komfortowe siedzenie przy stole, również bez obuwia. Dywany do jadalni są dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających podłogi wykonane z płytek ceramicznych, gresu lub paneli. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranego dywanu, można również skutecznie zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniem, takim jak porysowanie czy pęknięcie. Dobrej jakości dywan będzie świetnie amortyzował upadek każdego przedmiotu na podłogę. Warto pamiętać o sprawdzonej zasadzie, która obowiązuje w aranżacji każdego wnętrza. Dywan do jadalni należy dopasować do wielkości tego pomieszczenia. Nie powinien on utrudniać swobodnego odsuwania i wsuwania krzeseł pod stół. Odpowiednio dobrany dywan do jadalni, powinien posiadać także podgumowany spód. Sprawdzonym rozwiązaniem są oferowane przez nasz sklep jarmarkeurope.pldywany antypoślizgowe, które nie podwijają się i nie przemieszczają po śliskiej podłodze, a ponadto można je prać w pralce.

Dywany w jadalni z naszego sklepu jarmarkeurope.pl, mogą nadać tym pomieszczeniom przytulności, jak również podkreślić design tych wnętrz. Warto wybierać do tych pomieszczeń produkty płasko tkane, gładkie, z bardzo niskim runem, co umożliwia łatwe poddawanie ich zabiegom czyszczącym, zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki nim dywan w jadalni stanie się niekwestionowaną ozdobą tego pomieszczenia.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds