Seniorzy w klubie fitness szykują się na 50 lat seksu

Seniorzy w klubie fitness szykują się na 50 lat seksu

Jak przygotować się na lżejsze życie i mniej stresu? Wystarczy być regularnie aktywnym fizycznie. Tymi słowami siedem sieci fitness z całej Polski we wspólnej kampanii zachęca Polaków do regularnych ćwiczeń, które wspierają ciało i umysł w podejmowaniu codziennych wyzwań bez względu na wiek. Jej ambasadorami zostali przedstawiciele różnych pokoleń, w tym para seniorów, która przyznaje, że aktywność to nie tylko zdrowie, ale także dłuższe i lepsze życie, również seksualne.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jak wynika z ankiety „Ruch to zdrowie” przeprowadzonej w sierpniu tego roku wśród ponad 1000 użytkowników klubów fitness1 aż 93 proc. klubowiczów widzi w aktywności fizycznej skuteczny sposób na zachowanie młodości. Dla respondentów (98 proc.) regularny ruch to dłuższa sprawność fizyczna, a dla trzech na czterech badanych (77 proc.) również większe zdolności umysłowe. Niestety, poziom aktywności fizycznej wśród osób po 55. roku życia nie należy do najlepszych – wśród tej grupy wiekowej aż 53 proc. nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, w tym nawet spacerów (MultiSport Index 2019). Dodatkowo dla co 10. mieszkańca naszego globu to właśnie wiek stanowi główną barierę w podejmowaniu aktywności fizycznej.

Sport skutecznym eliksirem młodości

O tym, jakie korzyści psychofizyczne niesie ze sobą regularna aktywność fizyczna, przypomina najnowsza kampania „Przygotuj się!”, w której siedem sieci fitness z całej Polski (w tym m.in. Zdrofit, Fabryka Formy czy Fitness Academy) wspólnie zachęca Polaków do regularnego ruchu. Kampania skierowana jest także do seniorów, którzy stali się jej ważnymi ambasadorami – Ania i Romek, którzy pojawili się w materiałach promocyjnych kampanii, wspólnie z trenerami i dietetykami odkrywają zalety regularnego ruchu i zdrowego trybu życia. Dodatkowo przekonują, nie tylko swoich rówieśników, że regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na ich zdrowie, samopoczucie i redukcję stresu w życiu, ale także… na o wiele dłuższe i lepsze życie, również seksualne.

Reklama Reklama PolisyTravel

Reklama Reklama SU Bałtyk

Aktywność fizyczna redukuje poziom stresu w organizmie, zwiększając tym poziom hormonów szczęścia, czyli endorfiny, dopaminy i serotoniny, które mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Regularny ruch poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, a także zwiększa pewność siebie – aż 91 proc. Polaków uważa, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na poczucie własnej atrakcyjności. Korzyści jest jeszcze więcej, jak przekonuje kardiolog prof. dr hab. n. med. Łukasz Małek. – Osoby, które wykonują wysiłek aerobowy o umiarkowanej lub dużej intensywności są w mniejszym stopniu narażone na ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, niż osoby nieaktywne fizycznie. Takie ryzyko zmniejsza się istotnie już przy podejmowaniu aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności, trwającej przynajmniej 150 minut tygodniowo – czyli tyle, ile wynoszą minimalne zalecenia WHO. Badania naukowe wskazują także, że zwiększenie takiego wysiłku do 300 minut w tygodniu przynosi jeszcze większe korzyści zdrowotne.

Warto pamiętać, że regularna aktywność fizyczna poprawia ogólną kondycję organizmu, pomaga w obniżeniu ciśnienia tętniczego, optymalizuje jednocześnie profil lipidowy, zmniejsza ryzyko pojawienia się cukrzycy. Ruch jest nie tylko dobrym sposobem zapobiegania, ale także leczenia wielu chorób cywilizacyjnych. Już niewielka ilość aktywności wystarcza, by osiągnąć korzyści zdrowotne. W niedawno opublikowanym badaniu w JAMA wykazano, że pokonywanie 7 tys. kroków dziennie przekłada się na zmniejszenie śmiertelności nawet o 50-70%.

O tym dlaczego warto ruszać się, bez względu na wiek, przekonać można się na www.przygotujsie.pl.

Na stronie znajdują się także trzy darmowe e-booki do pobrania m.in. poradnik „Przygotuj się na pierwszą wizytę w klubie” oraz „Przygotuj się na mniej stresu w życiu”. Dodatkowo spot z bohaterami kampanii można obejrzeć na profilu Zdrofit na YouTube:

Przygotuj się! jest wspólną inicjatywą sieci klubów fitness Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, S4, Fit Fabric, My Fitness Place oraz Step One należących do Benefit Systems.

Źródło: materiały prasowe Benefit System.

Może Cię również zainteresować:

Seks, viagra, menopauza. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz ROZMOWA

Pożądanie nie idzie na emeryturę. Seksuolog Izabela Turbaczewska-Brakoniecka ROZMOWA

Seks seniorów. FAKTY I MITY

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds