Psychogerontologia studia przygotowujące do pracy z seniorami. Kolejna edycja.

Psychogerontologia studia przygotowujące do pracy z seniorami. Kolejna edycja.

„Nowa demografia Europy” oznacza, że systematycznie postępuje proces starzenia się społeczeństwa. Będziemy coraz starsi i będzie nas coraz mniej. W Polsce do 2050 r. emeryci będą stanowić prawie 40 proc. społeczeństwa – jak podają prognozy Eurostatu. Ta sytuacja wymaga przygotowania, także specjalistycznych kadr.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Studia Podyplomowe z Psychogerontologii 

Psychogerontologia to przygotowanie teoretyczne i praktyczne do pracy z osobami starszymi.  W marcu br. w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego rusza już V edycja Studiów Podyplomowych na tym kierunku.

Podobnie jak na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii czy Skandynawii istnieją od ponad 40 lat Ageing Studies, a w USA powołano Narodowy Instytut Starzenia się (National Instytute on Aging) w 2016 r. ruszyły roczne Studia Podyplomowe z Psychogerontologii kształcące specjalistów wyposażonych w interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i realizowania różnorodnych działań na rzecz osób 60+.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Psychogerontolog na rynku pracy

Biorąc pod uwagę zmiany demograficzne, Polska jest aktualnie najszybciej starzejącym się krajem w Europie, studia o charakterze interdyscyplinarnym wydają się dobrze odpowiadać na aktualne potrzeby rynku pracy. Już w tej chwili coraz częściej poszukiwani są specjaliści posiadający rzetelną wiedzę na temat starzenia się. Istnieje potrzeba kształcenia wyspecjalizowanych kadr zajmujących się  nie tylko opieką okołomedyczną i medyczną seniorów, ale specjalistów pracujących w obszarach różnorodnych działań podejmowanych na rzecz seniorów i pomyślnego starzenia się.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Jak wyglądają studia? 

Podobnie jak studenci amerykańskich Ageing Studies słuchacze uczestniczą w zajęciach o charakterze teoretycznym (wykłady), ale przede wszystkim praktycznym (wizyty studyjne, warsztaty, seminaria, konwersatoria). Studia realizowane są przez kadrę i ekspertów reprezentujących psychologię i dziedziny istotne dla przyszłych gerontologów. Są to psycholodzy, neuropsycholodzy, lekarze, psychoonkolodzy, fizjoterapeuci, prawnicy, socjolodzy, andragodzy, psychodietycy. Zajęcia i warsztaty prowadzą również praktycy na co dzień pracujący z ludźmi starszymi – terapeuci zajęciowi, logopedzi, rehabilitanci, psychoterapeuci.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Psychogerontologia z czym to się je?

Kierownikiem tego kierunku jest dr Bogna Bartosz, znana Czytelnikom Gazety Senior z cyklu NA 2 GŁOSY … A CZASAMI 3, który publikujemy na łamach drukowanego miesięcznika. Zainteresowanym tematem polecamy rozmowę z dr. Bartosz o UTW, seniorach i pracy z osobami starszymi, wywiad przeczytasz pod linkiem TUTAJ.

Rejestracja na Studia Podyplomowe z Psychogerontologii trwa do 17.10.2021 r. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Uniwersytetu Wrocławskiego po szczegóły dotyczące naboru.

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne studia dla seniorów

Studia wyższe dla seniorów

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds