Robert Makłowicz we Wrocławiu, już czas na festiwal Europa na widelcu

Robert Makłowicz we Wrocławiu, już czas na festiwal Europa na widelcu

Europa na widelcu to nie tylko festiwal jadła i nalewek. To czas na spotkania na wrocławskim rynku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Piwnica Świdnicka

Już od kilku dni na wrocławskim rynku można kupować na straganach słodkości i regionalne wyroby. Jarmark świętojański już działa i nabiera rozmachu. W Piwnicy Świdnickiej od kilku miesięcy trwa remont i wszyscy z niecierpliwością czekają na otwarcie. Jest już szef kuchni, montowane są instalacje do wytwarzania lokalnego piwa. Trochę cierpliwości i słynny na całą Polskę i Europę lokal otworzy swoje podwoje.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Festiwal Europa na widelcu

Tymczasem w innych lokalach gastronomicznych od 27 maja do 5 czerwca możecie państwo degustować i zachwycać się potrawami inspirowanymi smakami z innych krajów. To na tym przecież polega urok festiwalu Europa na widelcu, by dorobek kulturowy innych narodów porównywać z naszymi smakami. Ci, co jeżdżą na wywczasy do innych krajów,  często zachwycają się miejscowymi smakami. Nowe doznania kulinarne to wspaniała przygoda. Niekoniecznie w niedzielę musi być rosół z kury. Wyszukujcie, które wrocławskie lokale bawią się w czasie festiwalu i serwują nowe potrawy. Menu poszczególnych lokali można zapoznać się na stronie: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/wroclaw-na-widelcu-2022-specjalne-menu-wroclawskich-restauracji .  Szparagi, kiszonki, lokalne zioła i sery. Pyszności.

Europa na widelcu

lokalne warzywa i zioła na festiwalu Europa na widelcu, fot. © Jerzy Dudzik

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Festiwal nalewek i piwa

Ulubionym zajęciem wszystkich zajmujących się gastronomia jest próbowanie i przyrządzanie potraw. Wśród wybitnych znawców sztuki kulinarnej panuje przekonanie o wyższości nalewek nad innymi rodzajami alkoholi. Degustacje nalewek to świetna zabawa. WROCŁAWSKIE SPOTKANIA NALEWKOWE – spotkanie wykładowo-warsztatowe z udziałem Roberta Makłowicza, pl. Solny 16, budynek Starej Giełdy, godz. 17.00 (obowiązują zapisy pod adresem: polskaakademiasmaku@gmail.com) .

W jarmarkowych kramach także znajdziecie nalewki i wina lokalnych wytwórców. To ciekawa propozycja. Jak nie lubicie nalewek to w Browarze Mieszczańskim 4 – 5 czerwca będzie festiwal piwa i food trucków oraz liczne wystawy fotografii.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Kulminacja festiwalu Europa na widelcu

Europejska biesiada na wrocławskim rynku będzie zwieńczeniem tegorocznego festiwalu. Będzie oczywiście parada kucharzy, będzie koncert orkiestry i sporo kramów z jadłem. Dwanaście krajów po kilka dań z każdego. Jest w czym wybierać i jest czym się zachwycać. Pamiętajcie, że cegiełki o wartości 10 złotych (jedno danie= jedna cegiełka) są przeznaczone na wsparcie finansowe uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. To już za tydzień 4 czerwca.

Pij kranówkę

Wrocławskie Wodociągi aktywnie włączyły się do obchodów Europy na widelcu i na Placu Solnym powstanie strefa relaksu i wody. Będą prezentacje, degustacja i edukacja na temat wody. Wrocławska kranówka jest smaczną i zdrową wodą, więc nie musimy kupować wody w butelkach i dewastować środowiska.

Wygląda, że Wrocław wraca do dawnego rytmu. Przekąski, muzyka, zabawa. Przyłączcie się?

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Ziemniaki czy pomarańcze

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds