Senior aktywny zawodowo

Aktywność zawodowa seniorów ma wpływ na jakość ich życia. Po przejściu na emeryturę lub utracie pracy w starszym wieku zmieniają się nie tylko warunki finansowe i bytowe, często spada poczucie własnej wartości i czujemy się niepotrzebni, a to wszystko nieraz przekłada się na stan zdrowia. Jak temu zaradzić?

Praca dla seniora armatic-lc v2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obniżenie wieku emerytalnego sprawi, że wiele aktywnych, wykształconych i pełnych energii osób będzie miało poczucie bycia nieprzydatnymi i zestresowanymi biernością oraz mniejszym dochodem. Dlatego tak ważne jest kontynuowanie aktywności zawodowej, chociażby w mniejszym wymiarze czasu. Pozwoli to podtrzymać relacje zawodowe, rozwinąć nowe umiejętności, zaktywizować umysł. Warto wybrać pracę, która daje możliwość elastycznego doboru godzin czy utrzymania kontaktu z ludźmi. Taką pracę oferują biura telefonicznej obsługi klientów.

Jakie kompetencje należy posiadać?
Od pracownika biura obsługi klienta wymaga się podstaw obsługi komputera oraz zdolności komunikacyjnych. Pracodawcy mają świadomość, że tzw. nowe media i internet nie są już barierą dla osób powyżej 55 roku życia. Seniorzy nie mają żadnego problemu związanego z korzystaniem z nowoczesnych technologii. Obsługują komputery, korzystają z Internetu i z mediów społecznościowych, a do tego lubią rozmawiać z innymi ludźmi.
Mitem jest, że praca w call center jest tylko dla młodych ludzi. Wiele firm poszukuje starszych, doświadczonych zawodowo osób do kontaktów z dojrzałymi klientami. Coraz więcej firm zapewnia starszym osobom pracę wśród rówieśników, z drugiej strony praca seniorów i dwudziestolatków w jednym biurze nikogo nie dziwi.
Obsługa klienta przez telefon przynosi wiele satysfakcji. Rozmawiamy z różnymi osobami, zwykle pomagając im rozwiązywać ich problemy. To sprawia, że czujemy się potrzebni. Dziś pracuje się w nowoczesnych, przestronnych pomieszczeniach, firma dba o komfortowe warunki pracy, a lokalizacja call center w świetnym miejscu komunikacyjnym ułatwia dojazd do pracy. Dodatkowym atutem jest fakt, że można pracować w dowolnym wymiarze godzin i zwiększyć swoją emeryturę.

Praca dla seniora

Lubisz rozmawiać z ludźmi ? Chcesz podzielić się Twoją energia i entuzjazmem? Nasz zespół ceni sobie doświadczenie i dojrzałość! Z nami rozwiniesz dotychczasowe i zdobędziesz nowe umiejętności! Skontaktuj się z nami pod numerem 22 276 20 30lub napisz e-mail praca@armatis-lc.com

Armatis-lc

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds