Senior na wirtualnej randce. Za i przeciw

Senior na wirtualnej randce. Za i przeciw

Andrzej Wiśniewski

Obietnice zawarcia szybkiej znajomości, randka jakiej nie było, znajomość na całe życie – to najczęstsze slogany, które spotykamy przy zetknięciu się z randkowym portalem internetowym. Piękne i kolorowe strony internetowe zachęcają do korzystania z nich pełną garścią. Ale za fasadą miłych słów, ofert i obietnic czyhają też problemy i niebezpieczeństwa.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Randkowe portale internetowe dla seniorów podbijają sieć. Ich twórcy, mając na uwadze tysiące seniorów, którzy bez problemów posługują się komputerem, oferują znajomości w sieci tym, którzy mają ochotę poflirtować czy też zawrzeć znajomość lub porozmawiać, by po prostu nie czuć się samotnym. Korzystając z takich usług, warto sprawdzić z kim się ma do czynienia i, o ile to możliwe, sprawdzić intencje osoby, z którą chcemy zawrzeć znajomość. Szybkie przekazywanie numeru telefonu, adresu nie jest dobrym pomysłem, czasem warto też zastanowić się nad kontynuowaniem dalszej znajomości.

Znajomość w pięć minut

Koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę na portale, które oferują swoje usługi za darmo. Chcąc skorzystać z takiej oferty, warto sprawdzić o nim opinię i w miarę ostrożnie próbować zawierać znajomości. Należy zweryfikować treść oferty, czy nie ma ukrytych informacji o odpłatności za korzystanie z wybranego portalu. Oczywiście nie można zakładać, że za każdym zdjęciem czy też propozycją zawarcia znajomości czai się nieuczciwy/wa partner czy partnerka. Jednak ostrożność nie zawadzi. Kolejny problem, jaki wynika z korzystania z randkowych portali internetowych, to ich stopień skomplikowania. Bardzo często bywa tak, że już sama procedura rejestracji i logowania nastręcza wiele trudności, szczególnie seniorom rzadziej korzystającym z komputera, a w konsekwencji skutecznie zniechęca do korzystania z usług „randki w ciemno”. Niestety tym, którzy nie opanowali jeszcze posługiwania się komputerem lub też nie chcą opanować go, w tym wypadku pozostaje wizyta w biurze matrymonialnym.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Co jeszcze prócz zdjęcia

Strony randkowe są bardzo różne. Jedne zawierają tylko zdjęcia i imiona potencjalnych partnerów i za każdą możliwość kontaktu trzeba zapłacić i to niemało! Są też portale bardzo ciekawe, z poradami lekarzy specjalistów, seksuologa, psychologa czy internisty, i te propozycje na pewno są wartością dodaną, świadczą o stopniu profesjonalizacji.
Jeśli chcemy korzystać z wirtualnych form zawierania znajomości, bądźmy ostrożni, choć nie popadajmy w paranoję. Senior to nie mały, zagubiony, tchórzliwy człowieczek, tylko osoba dojrzała, które na wiele spraw spogląda inaczej – spokojniej i rozważniej.

Mogą Cię również zainteresować!

Sanatorium Miłości – rozmowa z bohaterkami I edycji

Szybkie randki dla seniorów czyli senior speed dating

Dawniej to były randki!

Wywiad z autorką książki Miłość w Sanatorium

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds